Kreisā mala
Labā mala
PORTUGĀLE
ORGANIZĀCIJA: Porto Universitāte, Mākslas fakultāte
PILSĒTA: Porto
AMATS: tēlniecības nodaļas praktiskās izstrādes darbnīca
DARBA PIENĀKUMI: palīdzēšana vietējiem studentiem tehnoloģiskajos jautājumos darbā ar koku, akmeni, metālu, palīdzēšana tehniķiem viņu uzdevumos, kas saistās ar darbnīcas organizēšanu

Kristaps Andersons, Tēlniecība, 2014/2015
„Vislielāko gandarījumu man sagādāja darbs ar studentiem, jo tas deva iespēju ar viņiem iepazīties caur viņu darbiem, paplašināt un attīstīt manas valodas zināšanas un pilnveidot manas pedagoģiskās un komunikācijas prasmes. Neatkarīgi no tā vai tu esi studijās, vai praksē, ERASMUS ir laba izdevība iepazīt citu kultūru un cilvēkus, apzināties savus dzīves mērķus un novērtēt to, kas mums ir dots gan fiziski, gan mentāli!”
ORGANIZĀCIJA: "Nuno Abrantes" arhitektu birojs
PILSĒTA: Porto
AMATS: asistente
DARBA PIENĀKUMI: vizuālo materiālu noformēšana, telpu vizuālā noformēšana, maketu noformēšana un veidošana

Irīna Špakova, Glezniecība, 2014/2015
„Man laimējās sadarboties ar lieliskiem cilvēkiem arhitektu birojā. Mana prakses vieta atradās pilsētas radošajā kvartālā, kur tiek organizēti mākslas pasākumi un izstādes. Pusgada laikā es paplašināju savas zināšanas gan radošajā jomā, gan atbrīvojos un ieguvu pieredzi komunikācijā ar dažādiem cilvēkiem dažādās situācijās. Prakse – tā ir vērtīga dzīves pieredze, kas liek aizdomāties par karjeru un profesionālu izaugsmi.”
ORGANIZĀCIJA: "ISTMO - Producao de Aktividates Creativas"
PILSĒTA: Porto
AMATS: dizainere
DARBA PIENĀKUMI: Grafiskā dizaina darbi, filmēšana, fotografēšana, montēšana, ideju ģenerēšana. Izvēles kārtā arī organizatoriskie darbi pasākumu un izstāžu daļā.

Anita Karpinska, Vizuālā komunikācija, 2011/2012
„Darbavieta sniedza visu iespējamo atbalstu un nodrošināja ar nepieciešamo darba vidi. Veicu visus iepriekšminētos darbus, un vēlāk tika piedāvāta iespēja piedalīties organizatoriskos darbos - radīt idejas un realizēt tās dzīvē izstāžu un pasākumu telpās. Darba pienākumos ietilpa: plakātu, mājas lapu, logotipu u.c. dizaina materiālu izveide. Vairākus plakātus pati printēju sietspiedē. Veidoju pasākumu video un fotoreportāžas. Filmēju reklāmas notiekošajām aktivitātēm, piemēram, īsfilmu un video festivālam Zootropio, tika veidoti trīs video un viena reklāma. Piedalījos filmēšanā, montāžā un idejas radīšanā, arī festivāla tēla radīšanā. Daudz bija arī pasākuma menedžmenta pienākumu. Darba bija ļoti daudz, pat vairāk, kā varētu vēlēties. Reklāma un citi video tika translēti Portugāles televīzijā. Bija jāsniedz intervijas radio un laikrakstiem. Festivālam sagatavoju visu grafisko dizainu, mājas lapas dizainu. Zootropio plakāts tika atzīts arī Adobe Design Achievement Awards Losandželosā.

Piedalījos arī izstāžu organizēšanā. Izstāžu un festivāla sakarā darba pienākumos ietilpa arī tekstu rakstīšana, formalitāšu kārtošana u.c. dokumentu kārtošana. Ar tulkošanu palīdzēja vairāki no kolēģiem. Darba vide bija ļoti dinamiska un daudzveidīga. Darba kolektīvā ietilpa dažādu nozaru mākslinieki, jauni cilvēki - kreatīva atmosfēra.

Attiecībā uz manu darbu man tika dota diezgan liela brīvība, kas tapa uzraudzīta un koordinēta. Varēju uzlabot savas portugāļu valodas zināšanas, papildus apguvu arī spāņu valodas pamatus. Kolektīvs un arī citi iesaistītie cilvēki bija ļoti atsaucīgi un pretimnākoši. Organizatoriskos jautājumos man palīdzēja vairāki konsultanti. Guvu plašu ieskatu un pieredzi kultūras aktivitāšu organizēšanā vairākos līmeņos, ar ko arī esmu ļoti apmierināta.“
ORGANIZĀCIJA: "Vpfcream arte"
PILSĒTA: Lisabona
AMATS: asistente
DARBA PIENĀKUMI: komunikācija ar māksliniekiem, izstāžu koordinēšana

Evija Ķirķe, Grafika, 2008/2009
„„Vpfcream arte” ir mūsdienīga mākslas galerija un studiju vieta gan vietējiem, gan arī ārvalstu jaunajiem māksliniekiem. Galerija ir salīdzinoši liela - divos stāvos un ar vairākām telpām. Parasti vienlaikus varēja eksponēt divas izstādes. Pamatā galerijā strādāja divas asistentes un es, kuras bija atbildīgas varētu teikt par visu notiekošo galerijā. Tā bija gan kontaktēšanās ar māksliniekiem, gan piedalīšanās izstādes rīkošanā un ekspozīcijas novākšanā, gan arī visās aktivitātes, kas bija saistītas ar galeriju. Nedaudz grūtāk man gāja ar aktivitātēm, kur bija nepieciešamas zināšanas portugāļu valodā, jo pirms braukšanas es vēl portugāļu valodu nepārzināju. Galerijā attieksme bija ļoti draudzīga un pretimnākoša. Viņi vienmēr man bija gatavi palīdzēt, ja bija nepieciešams.

Prakses laikā bija iespēja arī nedaudz paceļot un iepazīt citas Portugāles pilsētas, apskatīt Portugāles skaisto okeāna krastu, kalnainās ielejas, pilis u.tml. Kopumā prakse man sniedza lielisku iespēju uzzināt un mācīties par galerijas ikdienas aktivitātēm un, protams, pašai aktīvi piedalīties tās darbībā.”