Kreisā mala
Labā mala
LMA IZSTĀDES 2015. GADĀ

FEBRUĀRIS

IZSTĀDE „ERASMUS+ STĀSTI”
05/02/2015 – 18/02/2015
LMA 1. stāva izstāžu zāle

No 2015. gada 5. līdz 18. februārim Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) aplūkojama informatīva izstāde „Erasmus+ stāsti”, kurā var iepazīties ar studentu iespaidiem, atziņām un vērtējumu par mūžizglītības programmā gūto pieredzi. Ekspozīcijā lasāmi un aplūkojami studentu vizuāli ilustrēti 2013./2014. studiju gada stāsti par studijām partneraugstskolās un praksēm Eiropas Savienības uzņēmumos. Stāsti ietver sadzīves, studiju un darba procesa apraktus, kā arī vērtējumus un atziņas par gūto pieredzi.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)

VIĻŅAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS GRAFIKAS APAKŠNOZARES
IZSTĀDE „SITUĀCIJAS”
25/02/2015- 10/03/2015
LMA aula

Izstādes mērķis ir parādīt grafikas kā mākslas veida un medija dažādās situācijas, kas radušās VMA Grafikas katedras „klasterī”. Tur starp dažādām mākslām ilgstoši veidojusies starpdisciplināra sasaiste, kas grafikas kā mākslas veida paštēlu virzījusi ārpus tradicionālajām mākslas robežām, nosakot grafikas jomas robežu mainību.

Ekspozīcijā iekļautie vairāk nekā 40 autoru darbi sniedz ieskatu lietuviešu grafiķu jaunākās paaudzes darbā, mākslinieciskajos meklējumos, pētniecībā, domāšanā un izjūtās. Izstāde ir bagātīga un ietver dažādus mākslinieciskās izteiksmes veidus un situācijas: estampus, grāmatas – objektus, asemblāžas un glezniecību. Darbos atklājas mākslinieku identitātes definēšana plašākā vizuālo un lietišķo mākslu kontekstā ilgstošā periodā, un apliecina, ka robežu paplašināšana notiek joprojām.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)


MARTS / APRĪLIS

DIZAINA MANIFESTĀCIJA – INFORMĀCIJA
06/03/2015- 18/04/2015
LMA 1. stāva izstāžu zāle

2015. gada 5. martā Latvijas Mākslas akadēmijā atklāj ekspozīciju “INFORMĀCIJA”, kas veltīta Latvijas grafikas dizaina dažādiem aspektiem produktos, pakalpojumos un procesos. Tā ir Latvijas dizaina ekspozīciju cikla “Dizaina manifestācija” trešā izstāde.

Ekspozīcija “INFORMĀCIJA” ir veltīta informācijas dizaina dažādiem aspektiem – iepakojumam un informācijai uz tā, identitātēm, grāmatu grafikai, publikāciju dizainam, navigācijas dizainam, info grafikām, digitālajiem rīkiem, e-pakalpojumiem un interaktīviem un digitāliem risinājumiem – interneta vietnēs, platformās, vides objektos un zīmolu kampaņās, utt. Izstādīto darbu kopums ir tikai neliela daļa no izciliem Latvijas dizaineru radītiem darbiem, kurus vieno kvalitāte, atbildība, cieņa, zinātkāre un kaislība pret grafikas dizainu.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)

ANITAS PAEGLES IZSTĀDE „BRĪNUMAINAIS PASAKU DĀRZS”
25/03/2015 – 18/04/2015
LMA aula

Latvijas Mākslas akadēmijas aulā apskatāma mākslinieces Anitas Paegles izstāde „Brīnumainais pasaku dārzs”, kas sniedz ieskatu izcilās grāmatu ilustratores veikumā. Izstāde caur grāmatu, žurnālu, pastkaršu un pastmarku ilustrācijām un monētu mākslas darbiem aicina skatītāju iepazīt mākslinieces radīto unikālo pasauli. Izstādes noslēgumā, 18. aprīlī, notika tikšanās ar mākslinieci un radošā darbnīca bērniem.

Anitas Paegles ilustrācijas bērnu grāmatām ir miniatūri mākslas darbi. Tajos dzimst īpaša tēlu pasaule – paralēli tekstam, līdzās tekstam un tālāk par tekstu. Tā ir pasaule, kurā viss ir līdzās, gan ritms, gan skaņa, gan tonis – kā orķestrī. Skaņdarba notis ir septiņas, variācijas bezgalīgas, un melodija arvien ir cita. To nosaka diriģents. Šajā tēlu pasaules orķestrī diriģents ir Anita Paegle. Viņa nosaka gan saturu, gan formu. Arī laiku, kas skatītājam un lasītājam nepieciešams ilustrāciju iepazīšanai.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)


MAIJS

"MĀKSLAS AKADĒMIJAS DIENAS"
14/05/2015 – 28/05/2015
LMA aula
LMA 1. stāva izstāžu zāle
LMA vestibili

Izstādes un ekskursiju mērķis ir sniegt visaptverošu ieskatu studiju iespējām Latvijas Mākslas akadēmijā, iepazīstinot ar katru no studiju virzieniem, nodaļām un apakšnozarēm, kā arī ārpus studiju piedāvājumu.

Studentu darbu izstāde ir aplūkojama Mākslas akadēmijas izstāžu zālēs, vestibilos un gaiteņos un iepazīstina ar studentu veikumu studiju gada pavasara semestrī. Katru apakšnozari pārstāv labāko darbu izlase, kopskaitā – vairāk kā 80 topošo mākslinieku, dizaineru un mākslas zinātnieku darbi. Pārstāvēti tiek visi studiju virzieni – glezniecība, grafika, tekstilmāksla, tēlniecība, stikla māksla, keramika, funkcionālais dizains, vides māksla, metāla dizains, modes māksla, vizuālā komunikācija, multimediālā māksla, scenogrāfija, restaurācija un vizuālās mākslas un kultūras vēsture un teorija.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)


JŪNIJS / JŪLIJS

JACEKA KOLASINSKA PERSONALIZSTĀDE „LAPIDĀRIJS”
03/07/2015 – 10/07/2015
LMA Korpuss Nr. 2

Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā aplūkojama jauno mediju mākslinieka, Floridas Starptautiskās universitātes asociētā profesora Jaceka Kolasinska (Jacek J. Kolasinski) izstāde „Lapidārijs”. Eksponētie darbi ir mākslinieka fragmentāro bērnības atmiņu par viduslaiku arhitektūru atveidi, kas radīti trīsdimensiju drukāšanas tehnoloģijā.

Mākslinieks Jaceks Kolasinskis ir Floridas Starptautiskās universitātes Mākslas un Mākslas vēstures nodaļas vadītājs un asociētais profesors. Radošajā darbībā viņš pievērsies video instalācijām, projekcijām, kā arī sociāli aktīvas mākslas projektiem. Kolasinskis savu radošo darbību pamato arī teorētiski - skaidrota viņa mākslas prakse saistībā ar sociālo identitāšu performatīvu izpēti. 2014. gadā Jaceks Kolasinskis bija LMA Zinātniskās atestācijas komisijas goda priekšsēdētājs.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)

„DIZAINA DIPLOMANDU DIENAS 2015”
05/06/2015 – 11/07/2015
LMA 1. stāva izstāžu zāle

Latvijas Mākslas akadēmijā norisinās ikgadējās Dizaina diplomandu dienas. Ikviens interesents IR aicināts apmeklēt Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstādi un dizaina komunikācijas pēcpusdienu Mākslas akadēmijā.

Dizaina diplomandu dienas tiek organizētas kopš 2007. gada, un tās rīko Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa, kas dibināta 1962. gadā. Dizaina nodaļā ir četras apakšnozares: Funkcionālais dizains, Vides māksla, Metāla dizains un Modes māksla, un šajā nodaļā bakalaura un maģistra programmās studē 193 studenti. Pasākumu norisi atbalsta Latvijas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts, H2E un Antalis, Skrivanek. Dizaina diplomandu dienas organizē Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)


AUGUSTS

LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS 2015. GADA MAĢISTRA PROGRAMMAS DIPLOMANDU IZSTĀDE „NĀKOTNES KARTĒŠANA”
07/08/2015 – 26/08/2015
LMA aula

Latvijas Mākslas akadēmijas aulā būs apskatāma gadskārtējā maģistra programmas diplomandu izstāde. Izstādei atlasītos darbus caurvij motīvi, kas liecina par autoru privātās telpas atainojumu, kā arī iezīmē ļoti personiskas ainavas izjūtas. Telpas un personiskā laika dominante liek domāt par jauno mākslinieku potenciālu, radošās darbības attīstību, tādēļ izstādes nosaukumā tiek apvienota nākotnes perspektīvu un iespējamās radošās darbības kartēšana.

Darbu atlase, kā katru gadu, veikta, sadarbojoties ar apakšnozaru vadītājiem. Šogad ekspozīcijā tiek pārstāvētas Glezniecības, Grafikas, Tēlniecības, Keramikas, Scenogrāfijas un Vizuālās komunikācijas apakšnozares, izstādot visatzinīgāk novērtētos diplomdarbus. Apskatāmie darbi pārstāv plašu mediju un tehnisko risinājumu klāstu, uzrādot daudzējādos virzienus, kuros ir iespējams sevi radoši izpaust, absolvējot Latvijas Mākslas akadēmiju.

Izstādē ar saviem darbiem piedalās: Anete Lesīte, Madara Neikena, Ilze Raudiņa, Dagne Ventiņa, Barbara Ābeltiņa, Madara Platā, Paula Pelše, Ansis Dobičins, Zane Elerte, Lauris Vītoliņš, Anna Rubene-Zīdere, Ieva Balode, Madara Dzintara-Pluša, Viktorija Eksta, Sintija Jēkabsone un Liene Pavlovska.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)


SEPTEMBRIS

LMA SCENOGRĀFIJAS APAKŠNOZARES STUDENTU DARBU IZSTĀDE
„SĀKUMS”

08/09/2015 – 30/09/2015
LMA aula
Kurators: Andris Freibergs
Kontaktpersona: Artūrs Arnis

No 2015. gada 8. līdz 30. septembrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā aplūkojama Scenogrāfijas apakšnozares studentu darbu izstāde „Sākums”, kas ieguvusi prestižu apbalvojumu – zelta medaļu Prāgas Performances dizaina un telpas kvadriennālē nominācijā „Daudzsološākais studentu talants”. Žūrija savu izvēli argumentēja, uzsverot vairākas ekspozīcijas kvalitātes – sniedz priekšstatu par studentu izaugsmi mācību procesā, darbi ir vizuāli pārliecinoši, skaidri un veido koptēlu, kas pārsteidz ar vizuālās domāšanas disciplīnu un skaidrību. Izstādē ar darbiem piedalās: Anna Ansone, Rūdolfs Baltiņš, Māra Broka, Reinis Dzudzilo, Liene Pavlovska, Evija Pintāne, Dace Pudāne, Līva Puļķe, Einārs Timma un Gerda Šadurska.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)

STARPTAUTISKĀ STIKLA MĀKSLAS IZSTĀDE
„JAUNĀS PIEEJAS / NEW APPROCHES”

18/09/2015 – 09/10/2015
Izstādes atklāšana 17. septembrī plkst. 18:00
LMA 1. stāva izstāžu zāle
Kuratore: Vineta Groza

Latvijas Mākslas akadēmijas aulā aplūkojama starptautiska stikla mākslas izstāde. Izstādes „Jaunās pieejas / New approaches” mērķis ir popularizēt stikla mākslu, to atainojot no dažādiem skatupunktiem, tehnikām un papildus izmantotajiem izteiksmes līdzekļiem. Tiek pārstāvēta Latvijas Mākslas akadēmijas (LV), Bratislavas Mākslas akadēmijas (SVK) un Tomasa Bata universitātes (CZ) studentu un pasniedzēju darbi. Izstādes mērķis ir radīt iedvesmu un papildus impulsus jaunajiem un topošajiem stikla māksliniekiem, dibinot jaunus un stiprinot esošos kontaktus ar nozares mākslas pārstāvjiem no citām valstīm.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)


OKTOBRIS

KUNO PROGRAMMAS DALĪBAUGSTSKOLU IZSTĀDE
ART FUTURE / FUTURE SIGNS

Mākslas nākotne / Nākotnes zīmes
16/10/2015 – 04/11/2015
Izstādes atklāšana 16. oktobris plkst. 18:00
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kurators: Jānis Gailītis

“Mākslas nākotne / Nākotnes zīmes” (“Art Future / Future Signs”) ir KUNO - mākslas augstskolu tīkla, kurā apvienojušās 17 Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mākslas akadēmijas - studentu izstāžu platforma, kas tapusi kā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un KUNO tīkla sadarbības iniciatīva un sasaucas ar ikgadējo KUNO tīkla sanāksmi, kura šoreiz norit Rīgā.

Platformas “Mākslas nākotne/ Nākotnes zīmes” mērķis ir rosināt, radīt, dalīties, mijiedarboties ar nākotnes vīzijām. Tās problemātika ir saistīta ar mākslinieka lomu sabiedrībā un mākslas nākotnes tendencēm, kas arvien izteiktāk ietekmēs mākslinieku specializāciju. Mākslinieki, kas piedalās izstādē, nesniedz atbildes, bet uzdod jautājumus - kāda ir mākslas nākotne; kāda ir mākslinieka loma mūsdienu sabiedrībā; kā straujā tehnoloģiju attīstība ietekmē mākslinieciskos procesus, paralēli ietekmējot un mainot cilvēka uzvedību un viņu reakciju uz apkārtējo vidi?

No 17 KUNO mākslas augstskolām izstādē ir pārstāvētas 8 mākslas augstskolas: Latvijas Mākslas akadēmija (LV), Bergenas Mākslas un Dizaina akadēmija (NO), Dānijas Mākslas akadēmija (DK), Malmes Mākslas akadēmija (SE), Stokholmas Daiļās Mākslas, Amatniecības un Dizaina koledža universitāte (SE), Tromso Laikmetīgās Mākslas akadēmija (NO), Ūmea Mākslas akadēmija (SE), Viļņas Mākslas akadēmija (LT).

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)

LMA GLEZNIECIBAS KATEDRAS PASNIEDZĒJU DARBU IZSTĀDE
“KO TU DARI”

22/10/2015 – 12/11/2015
Izstādes atklāšana 22. oktobris plkst. 18:00
LMA 1. stāva izstāžu zāle
Kurators: Raimonds Kalējs

Izstādē piedalās: Normunds Brasliņš, Andris Eglītis, Ivars Heinrihsons, Ieva Iltnere, Juris Jurjāns, Irēna Lūse, Aleksejs Naumovs, Pēteris Postažs, Kristīne Rubene, Imants Vecozols, Andris Vītoliņš, Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Kristaps Zariņš.

Izstādē “Ko Tu dari” IESPĒJAMS apskatīt pēdējā gada laikā radītos darbus, kas apliecina LMA mācībspēku arvien nerimstošo radošo aktivitāti un jaunrades spējas. Izstādes dalībnieki, kas visi ir spēcīgas radošas un starptautiskā mākslas kontekstā atpazīstamas personības, izstādīšanai piedāvātajos darbos pārliecinoši demonstrē savus individuālos rokrakstus, un katrs atklāj dziļi specifisko darba metožu un tēmu loku – kā plašu materiāltehnisko radošo izteiksmes līdzekļu arsenālu, tā mākslas darbu žanrisko un idejisko saturu.

Izveidotā ekspozīcija demonstrē gan klasiskās glezniecības spēju vēl joprojām būt aktuālai un tādai, kas nebeidz pārsteigt ar noturīgām mākslinieciski virtuozām kvalitātēm – tonalitāti, krāsu, faktūru, kompozīciju un vēstījumu, gan arī glezniecības spēju būt novatoriskai, svaigai un laikmetīgai, ko autori panākuši, sintezējot dažādus mākslas medijus, izmantojot neierastas izteiksmes formas un atkāpjoties no akadēmiskās tradīcijas.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)


NOVEMBRIS

SEB STIPENDIJA GLEZNIECĪBĀ
11/11/2015 – 03/12/2015
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Izstādes atklāšana 11. novembris plkst. 18:00
Laureāta paziņošanas ceremonija 3. decembris plkst. 18:00
Organizē: LMA Ārlietu un izstāžu daļa
Kontaktpersona: Inese Bauģe

Latvijas Mākslas akadēmija, sadarbojoties ar SEB banku, reizi gadā izsludina stipendiju konkursu akadēmijas studentiem, kura mērķis ir paust atzinību jaunajiem talantiem par izcilu sniegumu glezniecībā. Profesionalitāte, kvalitāte un radoša pieeja ir SEB bankas un Mākslas akadēmijas jauno talantu vienojošās vērtības. Par akadēmijas tradīciju kļuvusī izstāde „SEB stipendija glezniecībā - TALANTS ATMAKSĀJAS!", kura noslēdzas ar svinīgu konkursa laureāta paziņošanas ceremoniju. Konkursa laureāts saņem iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju EUR 1850 vērtībā. Šogad izstāde Latvijas Māksla akadēmijā notiks astoto reizi.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)

JARMARKA 2015
16/12/2015 – 30/12/2015
LMA aula
Organizē: Pareizā Ķīmija
LMA koordinatore: Inese Bauģe

Viens no spilgtākajiem notikumiem vizuālajā mākslā – izstāde, gadatirgus un labdarības akcija Jarmarka, norisinās Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) no 2015. gada 16. līdz 30. decembrim. Gadatirgū ir iespēja apskatīt un iegādāties vairāk kā 300 jauno mākslinieku darbus – gleznas, vides un interjera priekšmetus, rotas, apģērbus un dažādu citu veidu mākslas eksponātus. „Jarmarka” studentiem sniedz iespēju studiju laikā tapušos darbus izstādīt plašākai auditorijai, iegūstot papildu ienākumus un daļu nopelnītā ziedojot Latvijas Mākslas akadēmijas restaurācijai. Savukārt apmeklētājiem tā ir izdevība iegādāties oriģinālus mākslas darbus, kuru vērtība ar gadiem tikai pieaugs. „Jarmarkā” atrodami visdažādākie mākslas darbi – vides un interjera objekti, gleznas un trauki, tērpi, tēlniecības, stikla un grafikas darbi, rotas un citi mākslas priekšmeti.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)