Kreisā mala
Labā mala
GRIEĶIJA
Māra Ādiņa, Projektu un attīstības daļas projektu vadītāja

Mobilitātes veids: Stažēšanās
Uzņemošā augstskola vai uzņēmums: University of Peloponnese
Pilsēta: Nafplio
Mobilitātes mērķis: Pieredzes apmaiņa
Studiju gads: 2015/2016

Kad devos mobilitātē uz Peloponēsas Universitāti, LMA vēl nebija noslēgts līguma ar šo Grieķijas universitāti, tāpēc iepriekš izpētīju potenciālās sadarbības skolas studiju programmas un, uzklausot padomus no kolēģiem, sazinājos ar skolu, lai piedāvātu viņiem sadarbību nākotnē. Par cik man ļoti patīk atklāt jaunas vietas un lietas, es nekautrējoties sazinājos ar ļoti jauku "Erasmus" koordinatori, mēs ātri atradām kopsaucējus, ko un kā es varētu darīt savā pavisam neilgajā pilnveides mobilitātē, un man atlika tikai gaidīt septembra beigas.

Universitāte atrodas divās pilsētās Tripoli un Nafplio, bet mani interesējošais mākslas departaments – Nafplio, kas kādreiz neilgu laiku bijusi Grieķijas galvaspilsēta un atrodas pašā Argolikas līča krastā. Universitātes Nafplio daļa ir pavisam neliela, ar ļoti draudzīgu kolektīvu un studentiem, viss notiek bez steigas, brīvi un mierīgi.

Universitātes struktūrā projektu daļas nav, bet gandrīz katram pasniedzējam ir savas radošās ieceres, kuras viņš vēlas īstenot, meklējot finansējumu, vai krīzes dēļ īstenot ar iespējami mazu finansējumu. Diskutējot par šo jautājumu, viņi nonāca pie secinājuma, ka ļoti gribētu projektu vadītāju, kas ļautu viņiem centrālo uzmanību pievērst mākslinieciskajām projekta daļām un maksimāli maz domāt par administratīvajām un menedžmenta lietām.

Pateicoties "Erasmus+" mobilitātei, es ne tikai iepazinu jaunu valsti, jaunu augstskolu un interesantus cilvēkus, bet arī sapratu sev būtisku jautājumu – projektu vadītājs ir aktuāls jebkurā radošā kolektīvā, māksliniekam ir jārada nevis daudz laika jāvelta organizatoriskajiem jautājumiem, un esmu priecīga, ka Peloponēsas Universitātes mākslas departamenta vadība domās par jaunu štata vietu, lai attīstītu savas skolas radošo potenciālu. Tā kā mobilitātes brauciens rezultējās ar jaunu "Erasmus+" līgumu, Latvijas Mākslas akadēmijai nākotnē veidosim sadarbību ar partneraugstskolas scenogrāfijas un modes dizaina nodaļām.