ENGLISH
>
SĀKUMS
 
Dienas jautājums
Cik liela nozīme ir pārzināt tradicionālās amatniecības metodes radot dizainu?
Liela nozīme
67%
Kādas tās varētu būt?
0%
Var iztikt bez
33%

Pavisam nobalsojuši: 3
Aptauja izveidota: 09.11.2011


Aptauju arhīvs
 Dāņu dizaina krēslu izstāde „Galdnieku rudens izstāde – Whiteout
Ziemeļu un Baltijas valstu dizaineru pasākumu ietvaros atklātā izstāde Whiteout ir pārsteidzošs, balts piedzīvojums. Tajā 38 sniegbaltus krēslus prezentē dāņu apvienības Galdnieku rudens izstāde mēbeļu ražotāji, dizaineri un viesmākslinieki. Baltais ir jauns melnais Galdnieku rudens izstādē 2010, kur tēma „whiteout” attiecas gan uz balto krāsu, gan laikapstākļu fenomenu, kur sniegs, migla un dūmakā samazina redzamību.

Izstāde Galdnieku rudens izstāde – Whiteout būs skatāma Rīgas Mākslas telpā no 6.oktobra līdz 27.novembrim.   
 
KĀDS IR MĒRĶIS?

Galdnieku rudens izstāde ir dāņu mēbeļu ražotāju un dizaineru apvienība, kuras mērķis ir attīstīt, radīt un izstādīt jaunu un eksperimentālu mēbeļu prototipus ar spēcīgu praktisko un māksliniecisko kvalitāti un izcilu meistarību. Apvienība darbojas kā inovatīva laboratorija nākotnes mēbelēm un to koncepcijām. Apvienības mēbeļu ražotāji sadarbojas ar apvienības dizaineriem, lai radītu eksperimentālus, inovatīvus darbus bez komerciāla mērķa. Galdnieku rudens izstādē iespējams ir pilnīgi viss.

KĀ TAS VISS SĀKĀS?

Galdnieku rudens izstādes aizsākumi ir meklējami 1981. gadā, un tā ir nekomerciāla mēbeļu ražotāju un dizaineru apvienība, kas nav atkarīga no kādas organizācijas, valdības vai kādas citas ieinteresētas personas.

Katru gadu izstādē tiek iekļauta arī viesmākslinieku komanda, jo svaigas acis redz jaunus leņķus un jaunus veidus, kā strādāt, un tas pamatīgi bagātina darbus.

Galdnieku rudens izstāde piedāvā unikālu profesionālu vietu dizaineriem un ražotājiem, kas savu darbu un produktu uztver nopietni, un kur komerciālais aspekts nav galvenais faktors mēbeles dizaina izstrādē.

Tādējādi pēdējo 29 gadu laikā ikgadējā Galdnieku rudens izstāde ir izvērtusies par notikumu, ko gaida kā apmeklētāji, tā prese, jo šī ir vieta, kur tiek likti pamati nākotnes dāņu dizainam un klasikai un kur tiek parādīti potenciālie nākotnes bestselleri. Galdnieku rudens izstāde ir lepna par saglabātajiem augstajiem standartiem, un tikai laiks varēs pateikt, vai daži darbi ies tik tālu kā Ditzel, Kjærholm vai Wegner mēbeles, bet kā fakts paliek tas, ka Galdnieku rudens izstāde gadu no gada bez komerciāliem ierobežojumiem demonstrē vislabāko no vislabākā, kas pieejams mūsdienu dāņu mēbeļu dizainā.

KĀPĒC TĀ IR TIK ĪPAŠA?

Apvienības galvenais mērķis ir radīt inovatīvus mēbeļu prototipus un reizi gadā tos prezentēt. Mēbeles tiek radītas, balstoties uz tajā gadā izsludinātās tēmas, specifiskas idejas vai vispārīgas idejas, ko nosaka Galdnieku rudens izstāde. Tiek radītas mēbeles, kas meklē jaunus ceļus jaunā kontekstā. Un tie nav uzmetumi uz papīra lapas – tie ir taustāmi un reāli prototipi, gatavi lietošanai. Tieši šī izmantojamība un taustāmība ir Galdnieku rudens izstādes specifiskā iezīme, jo parasti izstādes apmeklētājiem nav ļauts pieskarties objektiem vai sēdēt uz tiem.

Sadarbībā starp dizaineri un ražotāju nepieciešama dalīšanās ar zināšanām un cieņa vienam pret otra profesionālajām dotībām, nezaudējot konkrētās mēbeles ideju un vizuālo izskatu, jo mērķis ir katrreiz spert par vienu soli tālāk.

Apvienība Galdnieku rudens izstāde ir saņēmusi Dānijas Valsts Mākslas fonda (Statens Kunstfond) balvu savā 30 gadu jubilejā, kas apgalvo: „Galdnieku rudens izstāde ir kļuvusi par galveno tikšanās vietu dāņu eksperimentālajiem mēbeļu ražotājiem, un izstādes apstiprina, ka šobrīd starp mums ir daudz talantu. Izstādēs jaunie, radošie talanti rāda savu darbu līdzās pieredzējušiem tirgus profesionāļiem. Apvienības būtiskākā ideja – ļaut dizaineriem satikt mēbeļu ražotājus šajā eksperimentālajā vidē, kas ir brīva no komerciāliem ierobežojumiem, – ir atbrīvojusi milzīgu radošo enerģiju.”

PAR GALDNIEKU RUDENS IZSTĀDI 2010

Baltais ir jauns melnais Galdnieku rudens izstādē 2010, kur tēma „whiteout” attiecas gan uz balto krāsu, gan laikapstākļu fenomenu, kur sniegs, migla un dūmakā samazina redzamību.

Un atkal šogad asociācijas locekļi un viesmākslinieki ir ļāvuši vaļu savai neierobežotajai fantāzijai, apvienojuši fantāziju ar funkcionalitāti un izveidojuši 38 inovatīvus krēslu prototipus, smeļoties idejas no sniegbaltā koncepcijas, pārvarot tehniskus izaicinājumus un veicot cītīgu detaļu izstrādi.

Galdnieku rudens izstādē iespējams ir pilnīgi viss. Mēs lepojamies, ka ik gadu varam piedāvāt 40 svaigas, inovatīvas un atraktīvas mēbeles, kas šajā industrijā veido jaunus ceļus un var aizsākt arī komerciālu veiksmi.

STARPTAUTISKA INTERESE

Redzot pieaugošo starptautisko interesi par Galdnieku rudens izstādi, ir nodibināta sadarbība ar inovāciju tīklu Development Centre UMT, lai šajā gadā izstādi demonstrētu Tokijā, Londonā un Rīgā.

Apvienība piedāvā jaunu skatījumu uz klasisko dāņu dizainu. Arī tas ir viens no iemesliem, kādēļ izstādi atbalsta Dāņu Mākslas Aģentūra, Traefonden un Attīstības centrs UMT. Centra izpilddirektore, Betina Simonsena saka: „Dānijas mēbeļu industrija ir pārpildīta ar inovatīvām idejām un iniciatīvu, bet ārpus savas valsts mēs joprojām bieži asociējamies ar labi zināmo klasiku. Parādot, kā dizaineri un ražotāji kopīgi ir attīstījuši jaunos produktus Galdnieku rudens izstādē , mēs no vienas puses pievēršam uzmanību Dānijas inovācijas spēkam un no otras puses stiprinām mūsu prasmīgo dizaineru un ražotāju produktu atpazīstamību.”

VĒLIES REDZĒT VAIRĀK?

Apvienības mājas lapa www.se-design.dk ir arī viena no pasaules lielākajām mēbeļu prototipu datubāzēm, kur redzami pēdējo 29 gadu izstāžu darbi.

Galdnieku rudens izstādes aizbildnis ir Dānijas Kroņprincis Frederiks.

Papildus info: http://www.nbde.lv/LV/event-list/whiteout/

 
Atgriezties