ENGLISH
>
SĀKUMS
 
Dienas jautājums
Cik liela nozīme ir pārzināt tradicionālās amatniecības metodes radot dizainu?
Liela nozīme
67%
Kādas tās varētu būt?
0%
Var iztikt bez
33%

Pavisam nobalsojuši: 3
Aptauja izveidota: 09.11.2011


Aptauju arhīvs
 Jauno latviešu dizaineru dalību dizaina konkursā SaloneSatellite Maskavā 12.-15.09.2011. [28.10.2011. 13:17]
No 12. līdz 15. oktobrim Maskavā septīto reizi Itālijas dizaina izstādes I Saloni WorldWide Moscow ietvaros norisinājās jauno dizaineru konkurss SaloneSatellite. Šī gada konkursa moto bija Designing the Future. Nākotnes dizainēšanas konkursā sākotnēji bija pieteikušies vairāk kā 150 dalībnieki, no kuriem tikai trīsdesmit divi nokļuva līdz  konkursa pēdējai kārtai Crocus Expo izstāžu hallē, lai sacenstos par iespēju nākošgad no 17. līdz 22.aprīlim piedalīties Milānas dizaina meses I Saloni jauno dizaineru sadaļā SaloneSatellite.
LMA Dizaina nodaļas Vides mākslas katedras maģistrantūras studente Indra Merca ieguva godpilno 2.vietu ar savu darbu ,,Balonka” - bērniem dizainētu atraktīvu sēdmēbeli un rotaļlietu vienlaicīgi.
 
Indra Merca, Liene Jākobsone, Aigars Meždreijs, Arturs Alants
Indra Merca sēdmēbele bērniem "Bolonka" izstādes laikā
Indra Merca sēdmēbele bērniem "Bolonka"
Liene Jākobsona telpas sadalītājs "Favola"
 
Indras Mercas dizaina idejas pamatā ir pilnvērtīga kokrūpniecības atlikumu -  masīvkoka izmantošana, radot neliela izmēra bērna ergonomikai un nodarbēm atbilstošu mēbeli. Mēbelītes vizuālā tēla un ideju meklējumi aizsākušies materiālu studiju procesā LMA. Šī nav pirmā reize, kad jaunā dizainere savu darbu velta mazajam dizaina lietotājam. Tāpat arī dizaina ilgtspējas un resursu taupības aspekts arvien ieņem nozīmīgu vietu autores dizainiskajos meklējumos. Līdz ar to tas ir likumsakarīgi, ka arī šī nav pirmā reize, kad to pamana un novērtē starptautiska žūrija. Šī atzinība paver Indrai Mercai iespēju iegūt bez maksas ekspozīcijas laukumu vienā no pasaulē pazīstamākajām dizaina mesēm. Balva tika saņemta no Itālijas kokrūpniecības federācijas prezidenta Roberto Snaidero rokām. Viņa vadītās federācijas paspārnē darbojas izstāžu organizētāja kompānija Cosmit, kas ik gadu producē I Saloni dizaina mesi Milānā, kā arī izstādes citviet pasaulē – Maskavā, Ņujorkā, Pekinā un citur.
www.cosmit.it
13 žūrijas dalībnieku, kā arī itāļu un krievu mēdiju uzmanības lokā nonāca arī LMA Funkcionālā dizaina katedras maģistrantes Lienes Jākobsones darbs ,,Favola” – ažūrs telpas dalītājs, kas savā smalkajā estētiskajā veidolā ir savijis dažādus dzīvās dabas motīvus. Pielietojot to privātā vai publiskā interjerā, telpa tiek dalīta gan funkcionālās zonās, gan padarīta vizuāli un emocionāli personiskāka.
Latviju šajā Itālijas dizaina pasākumā kopumā pārstāvēja četri latvieši, jau pieminētās LMA Dizaina nodaļas maģistrantes Indra Merca un Liene Jākobsone, kā arī Aigars Meždreijs ar priekšnama mēbeļu sistēmu ,,Wave” un Arturs Alants ar savu attapīgo sīklietu plauktu ,,Wow”. Paralēli darbam stendā jaunajiem dizaineriem bija iespēja noklausīties arī trīs dažādus dizaina un arhitektūras stāstus no dažādu paaudžu dizaina jomas profesionāļiem – Diego Grandi, Michele de Lucchi un Dante Benini. SaloneSatellite kuratore Marva Griffin Wilshire veltīja atzinīgus vārdus mūsu dizaina skolai, tās labajām kvalitātēm, jo šo septiņu gadu laikā, kopš konkurss notiek, nav bijusi gandrīz neviena reize, kad latviešu jaunie dizaineri nebūtu pamanīti. Mūsu jaunie dizaineri allaž ir atgriezušies mājās ar kādu no konkursa godalgotajām vietām.
I Saloni WorldWide Moscow bija daļa no Moscow design week pasākumiem, kas jau otro gadu vērienīgi un vienlaicīgi norisinājās daudzos Maskavas muzejos, izstāžu zālēs, bijušajās industriālajās teritorijās un augstskolās. Pasākumu īpaši rotāja tādu dizaina pasaules zvaigžņu klātbūtne kā Li Edelkoort, Ingo Maurer, Giulio Cappellini, Maarten Baas, Luigi Collani.
http://www.moscowdesignweek.ru/en/

Tekstu sagatavoja
Barbara Ābele
LMA Dizaina nodaļas asoc. prof.
SaloneSatellite Moscow žūrijas locekle 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts