Kreisā mala
Labā mala
LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS JAUKTAIS KORIS "SENAIS KALNS"

Latvijas Mākslas akadēmijas kamerkoris „Senais kalns" ir dibināts 1978. gada 11. aprīlī, un tā vadības groži šobrīd ir Lindas Prančas un Eināra Verro rokās. Kora nosaukums cēlies no hronikās minētā Kubes kalna, kas zināms arī kā Senais kalns jeb Mons Anticus. Tas atradās Esplanādes teritorijā un tika norakts pēc ķeizarienes Katrīnas pavēles, jo traucēja Rīgas pilsētas aizsardzībai. Kā zināms, šeit tagad atrodas Latvijas Mākslas akadēmija. Korī 30 gadu laikā ir dziedājuši vairāk kā 450 dalībnieki, kuri pārstāv visdažādākās profesijas, starp tiem 86 Mākslas akadēmijas studenti, kā arī mākslas skolu audzēkņi. Topošie mākslinieki „Seno kalnu” nav īpaši lutinājuši ar savu dalību, taču viņu muzikālās pēdas ir ļoti pamanāmas kora vēsturē. Sena draudzība saista „Seno kalnu” ar radniecīgo mākslas augstskolu koriem Viļņā un Tallinā.

Koris „Senais kalns” ir piedalījies gan vairākās Mākslas dienās, gan Studentu dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus” un Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos. Sezonas laikā koris sagatavo divas līdz trīs koncertprogrammas. Kora pastāvēšanas laikā cita starpā ir iestudēta gan renesanses programma kopā ar Zviedrijas Karaliskā drāmas teātra kori „Romeo & Julia” Benuā Malmberga vadībā (2002), izmantota iespēja piedalīties Raimonda Paula jubilejas autorkoncertā (2006).

Kora repertuārs daudzveidīgs - latviešu mūzika, dažādu tautu Ziemassvētku mūzika, dziesmu svētku repertuārs u.c. Pēdējā gada laikā koris iestudējis Gabriela Forē Rekviēmu, kuplinājis ar saviem priekšnesumiem ikgadējo Mākslas akadēmijas labdarības izstādi-tirdziņu „Jarmarka”, piedalījies reģionālajos Dziesmu svētkos Elejā, kā arī Rīgas svētku koncertā kopā ar Inta Teterovska vadīto studentu koru grupu. Iepriekš koris no lielformas darbiem ir dziedājis G. P. Palestrinas „Æterna Christi Munera", V. A. Mocarta „Missa brevis G Dur", A. Vivaldi „Gloria", J. S. Baha kantāti „Erschallet, erklinget", P. Barisona kantāti „Brīnumzeme", D. Bortņanska garīgo koncertu Nr. 32, G. Muzičesku garīgo kora koncertu nr. 1.

Koris uzstājies daudzviet Latvijā, tajā skaitā Doma baznīcā un Melngalvju namā, devies koncertbraucienos uz Lietuvu, Igauniju, Moldovu, kur uzstājies Kišiņevas filharmonijā, Krievijā dziedājis Pēterburgā M. Gļinkas kapelas zālē un Sibīrijā - Krasnojarskā, Vācijā, Zviedrijā, Dānijā, Francijā, Austrijā, kā arī piedalījies starptautiskos koru festivālos „Incontro con la Polifonia" Itālijā un Somijā. Tālajā 1989. gadā „Senais kalns” piedalījās 3. Rīgas dienās Brēmenē. 1990. gadā koris ieguva 1. vietu Vispārējo latviešu dziesmu svētku koru skatē, bet 1991. gadā izcīnīja sudraba medaļu starptautiskā koru konkursā Atēnās, Grieķijā. 2008. gada jūlijā koris piedalījās 5. starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā Rotenburgā pie Nekāras, Vācijā.

Vadītāji:
Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Einārs Verro
Diriģente Zane Kažēna

Mēģinājumu vieta:
Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Mēģinājumu laiki:
Otrdiena 18.30 - 21.00
Trešdiena 18.30 - 21.00

Kontakti:
Dace Pētersone, mob. tel. +371 26436486
E-pasts: senaiskalns@inbox.lv, ppdacepp@inbox.lv
Mājas lapa: www.senaiskalns.lv

Dalībnieku skaits: 35
Vecums: no 15 līdz 58