ENGLISH
>
SĀKUMS
 
Dienas jautājums
Cik liela nozīme ir pārzināt tradicionālās amatniecības metodes radot dizainu?
Liela nozīme
67%
Kādas tās varētu būt?
0%
Var iztikt bez
33%

Pavisam nobalsojuši: 3
Aptauja izveidota: 09.11.2011


Aptauju arhīvs
 Lielbritānijas radošo industriju ekspertu atklātā lekcija LU Lielajā aulā
Uzsākot Radošās darbības nedēļu Radi!, Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un mācībspēki tiek aicināti apmeklēt atklāto lekciju Radošuma resurss pasaules dienaskārtībā: no radošas izglītības līdz konkurētspējīgai ekonomikai pirmdien, 12.martā plkst.10.30 − 13.10 Latvijas Universitātes Lielajā aulā.
Kā lektori uzstāsies pasaulē augsti novērtēti Lielbritānijas radošo industriju eksperti Pols Kolards (Paul Collard) un Džons Ņūbigins (John Newbigin).
 

Uzrunāt klausītājus ir aicināta Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende un LU rektors, Dr. habil. phys. Mārcis Auziņš. Lekcijas laikā Dž. Ņūbigins iepazīstinās ar saviem izdevumiem Radošā ekonomika: ievadceļvedis un Radošo industriju kartēšana: rīkkopa, kuri ar Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra (KNMC) un Britu padomes Latvijā atbalstu ir izdoti latviešu valodā. Ar izdevumiem būs iespēja iepazīties Radošās darbības nedēļas pasākumos, Britu padomes (www.britishcouncil.org/latvia), KNMC www.knmc.gov.lv mājaslapās.

Džons Ņūbigins ‒ Lielbritānijas radošo un kultūras industriju eksperts un stratēģiskais konsultants, žurnālists un rakstnieks, Creative England vadītājs, kultūras portāla Culture24vadītājs. Būdams Lielbritānijas Kultūras ministra Rt Hon Chris Smith padomnieks, bijis cieši saistīts ar Lielbritānijas pirmo radošās industrijas politikas izstrādi. Bijis padomnieks politikas jautājumos Lielbritānijas leiboristu partijas līderim Neil Kinnock. Dž. Ņūbigins ir viesprofesors Īstlondonas universitātē, kā arī citās ārvalstu universitātēs.

Pols Kolards ir Lielbritānijas radošo industriju un radošās izglītības eksperts, organizācijas Creativity, Culture and Education izpilddirektors. Lielbritānijā P.Kolarda vadībā tika izstrādāta un īstenota jauna radošās izglītības programma Creative Partnerships (Radošās partnerības).
Programma bija orientēta uz radošu partnerību izveidošanu ilgtermiņā starp skolu un radošās industrijas profesionāļiem. Programma Creative Partnerships ir saņēmusi prestižu starptautisku izglītības apbalvojumu 2011 WISE award par izcilu ieguldījumu izglītības inovācijās.

Atklātā lekcija tiek organizēta ESF projekta Profesionālās kultūrizglītības pedagogu tālākizglītība ietvaros sadarbībā ar Kultūras ministriju, Britu padomi, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centru, Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrību un Latvijas Universitāti.

 
Atgriezties