ENGLISH
SĀKUMS
 
Dienas jautājums
Cik liela nozīme ir pārzināt tradicionālās amatniecības metodes radot dizainu?
Liela nozīme
67%
Kādas tās varētu būt?
0%
Var iztikt bez
33%

Pavisam nobalsojuši: 3
Aptauja izveidota: 09.11.2011


Aptauju arhīvs
 DIZAINA NODAĻA EIROPAS SAVIENĪBAS DĀRZA SVĒTKOS
2012. gada 12. maijā no plkst.12.00 - 18:00 Rīgā, Vērmanes dārzā Eiropas Savienības Dārza svētku laikā būs skatāma izstādē „Draudzīgs senioriem” skatāmo darbu autori ir Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) dizaina nodaļas maģistru studenti. Izstādes ekspozīcija veidota no dizainparaugiem, kas tapuši sadarbībā ar vannu fabriku PAA.

Lasīt vairāk ...
 

 
REACT! prezentācija
Ekspozīcija ar nosaukumu 'React!' atklāja, kā Latvijas jaunie dizaineri jūt savu piederību tradicionālajai amatniecībai, kādu redz etnogrāfiju un tautas identitāti mūsdienu kontekstā. Pēc atzīnīgi vērtētās dalības Stokholmas mēbeļu mesē, autori vēlas ar paveikto iepazīstināja arī interesentus Latvijā. Tāpēc 15.martā izstāde 'React!' tika atklāta Ziemeļu Ministru padomes birojā, Marijas ielā 13/3, Berga Bazārā, un būs skatāma līdz 12.aprīlim. 

REACT! prezentācijas vakara un ekspozīcijas atklāšanu iespējams noskatīties šeit!

Lasīt vairāk ...
 

 
LMA Dizaina nodaļas ekspozīcijas 'React!' prezentācija (0 komentāri)
Saruna par dizainu, amatniecību un mūsdienu etnogrāfiju

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa jau 7.reizi piedalījās Stokholmas mēbeļu meses jauno dizaineru izstādē Greenhouse. Ekspozīcija ar nosaukumu 'React!' atklāja, kā Latvijas jaunie dizaineri jūt savu piederību tradicionālajai amatniecībai, kādu redz etnogrāfiju un tautas identitāti mūsdienu kontekstā.

Pēc atzīnīgi vērtētās dalības Stokholmas mēbeļu mesē, autori vēlas ar paveikto iepazīstināt arī Latvijā. Aicinām uz neformālu sarunu par dizainu un amatniecību, roku darbu un mūsdienu latviskumu! Vakara gaitā atklāsim izstādi 'React!', dzirdēsim pašu dizaineru stāstus, kā arī atcerēsimies Stokholmā piedzīvoto.

Lasīt vairāk ...
 
Lielbritānijas radošo industriju ekspertu atklātā lekcija LU Lielajā aulā
Uzsākot Radošās darbības nedēļu Radi!, Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un mācībspēki tiek aicināti apmeklēt atklāto lekciju Radošuma resurss pasaules dienaskārtībā: no radošas izglītības līdz konkurētspējīgai ekonomikai pirmdien, 12.martā plkst.10.30 − 13.10 Latvijas Universitātes Lielajā aulā.
Kā lektori uzstāsies pasaulē augsti novērtēti Lielbritānijas radošo industriju eksperti Pols Kolards (Paul Collard) un Džons Ņūbigins (John Newbigin).
Lasīt vairāk ...
 

 
RTU Starptautiskā vasaras skola
No 27. jūlija līdz 11. augustam Cēsīs norisināsies RTU Starptautiskā vasaras skola.

Sagaidot vasaras skolas desmito norises reizi, tiek gatavota plaša lekciju programma sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā. Darba grupu vadītāju komandu papildināta ar jauniem arhitektiem un pilsētplānotājiem, kas izglītībuu un darba pieredzi guvuši dažādās Eiropas valstīs. Vasaras skolas radošais partneris šogad ir Cēsu mākslas festivāls.

Lai gan vasaras skolas programmas fokuss ir arhitektūra un pilsētvide, tiek aicinināti arī citu radniecīgu disciplīnu studenti: ģeogrāfi, sociologi, dizaineri, mākslinieki. Interesentiem, lūgums līdz 1. maijam iesniegt savus pieteikumus.

Arī šogad piedāvājam dalībniekiem iespēju pieteikties arī stipendijām daļai dalības maksas segšanai.

Plašāka informācija vasaras skolas mājaslapā www.summerschool.rtu.lv  un skolas Facebook profilā www.facebook.com/rtu.summer.school.

Lasīt vairāk ...
 

 
LMA Dizaina nodaļas maģistri Borisa Berlina radošajā darbnīcā
27., 28. februārī Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļā Comfort of Living for Elderly People (StarDust) projekta ietvaros notika produktu izstrādes radošā darbnīca. Radošo darbnīcu vadīja dāņu grafiskais un industriālais dizaineris Boriss Berlins. Studenti pēc senioru (mērķauditorijas) izpētes veica tālāku savas idejas attīstīšanu un prototipēšanu dāņu dizainera vadībā. Divu dienu intensīvā radošā darbnīca studentiem deva jaunu ieskatu un vadlīnijas tālākai produkta izstrādei.

Lasīt vairāk ...
 

 
Designstreet.it par LMA Dizaina nodaļas stendu Stokholmas starptautiskajā mēbeļu izstādē (0 komentāri)
Šī gada tēma LMA Dizaina nodaļas stendam bija tradicionālā amatniecība (Craftsmanship).  Šogad stendā tika iekļauti studentu Gitas Deksnes, Indras Mercas, Baibas Lingas-Bērziņas, Inta Neiberta, Lienes Podinas, Agneses Pundiņas, Lauras Danilānes un Jekaterinas Stakles darbi. 


www.designstreet.it/una-bella-sorpresa-da-stoccolma-la-art-academy-of-latvia.html

Lasīt vairāk ...
 

 
Borisa Berlina radošā darbnīca [23.02.2012. 19:22] (0 komentāri)

No 27. februāra līdz 28. februārim Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļā Comfort of Living for Elderly People (StarDust) projekta ietvaros notiks produktu izstrādes radošā darbnīca.


Lasīt vairāk ...
 

 
LMA stends Stokholmas Starptautiskajā mēbeļu izstādē! [08.02.2012. 11:41] (0 komentāri)
Foto no LMA Dizaina nodaļas ekspozīcijas, Stockholm Furniture Fair, Greenhouse, 7.-11.02.2012, stends VHO:19
Lasīt vairāk ...
 

 
Latvijas Mākslas akadēmijas dalība Stockholm Furniture Fair 2012 [05.02.2012. 12:43] (0 komentāri)
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļa studenti piedalās lielākajā Ziemeļvalstu mēbeļu mesē, kas norisinās no 7. līdz 11. februārim Stokholmā.

Pilns info:
www.designlv.lv/react


Lasīt vairāk ...
 

 
Comfort of Living for Elderly people [30.11.2011. 02:09] (0 komentāri)

No 28. novembra līdz 2. decembrim Latvijā norit Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas un Poznaņas Dabaszinātņu universitātes (Polija) Mēbeļu dizaina nodaļas radošā darbnīca „Comfort of Living for Elderly People.”
 
Darbnīca notiek Baltijas jūras reģiona starptautiskā projekta „StarDust” ietvaros. Tās laikā tiks meklēti piedāvājumi nākotnes senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai, raugoties perspektīvā līdz 2030. gadam.

Lasīt vairāk ...
 

 
ILGTSPĒJĪGS DIZAINS [23.11.2011. 11:06] (0 komentāri)
LIAA  sadarbībā ar Britu padomi Latvijā aicina uz bezmaksas apmācībām
"ILGTSPĒJĪGS DIZAINS"


Apmācību norises laiks: 2011.gada 29. un 30. novembris
Apmācību norises vieta: Birojnīca, Satori ¼ telpa, Dzirnavu iela 84, korp.2, Berga Bazārs, Rīga
 
Apmācības ir paredzētas 40 dalībniekiem - Latvijas uzņēmējiem, ražotājiem un dizaineriem, kā arī ilgtspējas un sociālās atbildības jomu profesionāļiem. Pasākums notiks angļu valodā bez tulkojuma latviešu valodu.

Vairāk informācijas šeit: http://www.liaa.gov.lv/lv/sakumlapa/jaunumi/ilgtspejigs_dizians/

Pieteikties varat šeit: http://www.liaa.gov.lv/lv/sakumlapa/pasakumi/novembris/ilgtspejigs_dizains/ilgtspejigs_dizains/

Lasīt vairāk ...
 

 
MAKEDESIGN RIGA 2011 video [16.11.2011. 23:44] (0 komentāri)


Lasīt vairāk ...
 

 
Starptautiska dizaina radošā darbnīca [28.10.2011. 13:33] (0 komentāri)
MAKEDESIGN RIGA 2011

Laikā no 2011.gada 7.-12.novembrim Mākslas muzejā Rīgas Birža noritēs starptautiska dizaina radošā darbnīca, kurā Latvijas Mākslas akadēmijas un Eindhovenas Dizaina akadēmijas maģistrantūras studenti apvienos spēkus, veidojot jaunus produktus dažādās latviešu tradicionālās amatniecības tehnikās.

Tīkla saite:
http://makedesignriga.wordpress.com/crafts/

Video reportāža par notiekošo darbnīcu:

http://www.youtube.com/watch?v=k55N6p6pLrw

Lasīt vairāk ...
 

 
Jauno latviešu dizaineru dalību dizaina konkursā SaloneSatellite Maskavā 12.-15.09.2011. [28.10.2011. 13:17] (0 komentāri)
No 12. līdz 15. oktobrim Maskavā septīto reizi Itālijas dizaina izstādes I Saloni WorldWide Moscow ietvaros norisinājās jauno dizaineru konkurss SaloneSatellite. Šī gada konkursa moto bija Designing the Future. Nākotnes dizainēšanas konkursā sākotnēji bija pieteikušies vairāk kā 150 dalībnieki, no kuriem tikai trīsdesmit divi nokļuva līdz  konkursa pēdējai kārtai Crocus Expo izstāžu hallē, lai sacenstos par iespēju nākošgad no 17. līdz 22.aprīlim piedalīties Milānas dizaina meses I Saloni jauno dizaineru sadaļā SaloneSatellite.
LMA Dizaina nodaļas Vides mākslas katedras maģistrantūras studente Indra Merca ieguva godpilno 2.vietu ar savu darbu ,,Balonka” - bērniem dizainētu atraktīvu sēdmēbeli un rotaļlietu vienlaicīgi.
Lasīt vairāk ...
 

 
Dāņu dizaina krēslu izstāde „Galdnieku rudens izstāde – Whiteout
Ziemeļu un Baltijas valstu dizaineru pasākumu ietvaros atklātā izstāde Whiteout ir pārsteidzošs, balts piedzīvojums. Tajā 38 sniegbaltus krēslus prezentē dāņu apvienības Galdnieku rudens izstāde mēbeļu ražotāji, dizaineri un viesmākslinieki. Baltais ir jauns melnais Galdnieku rudens izstādē 2010, kur tēma „whiteout” attiecas gan uz balto krāsu, gan laikapstākļu fenomenu, kur sniegs, migla un dūmakā samazina redzamību.

Izstāde Galdnieku rudens izstāde – Whiteout būs skatāma Rīgas Mākslas telpā no 6.oktobra līdz 27.novembrim.   

Lasīt vairāk ...
 

 
Veiksmes stāsts!

Baibas Ciekures
LMA Vides mākslas apakšnozares bakalaura darbs "3D tāfele" (vadītāja asoc.prof. Barbara Ābele) nosaukta par "Orģinālāko risinājumu" 2010.gada Lavijas Izgudrojumu izstādē!

Apraksts par darbu http://www.designlv.lv/?parent=378

Kā arī kategorijā "Orginālākais risinājums" 2. vietu kopā ar vēl 5 darbiem dala transformējams daudzfunkcionāls matracis BUBU, ko LMA Vides mākslas apašnozares studente Inese Leite izstrādāja kā kursa darbu kopā ar pasniedzējiem asoc.prof Barbaru Ābeli un Juri Krūmiņu

Lasīt vairāk ...
 

 
Profesoram Tālivaldim Gaumigam pasniedz Kultūras ministrijas Atzinības rakstu (1 komentāri)
Ceturtdien, 16.decembrī Latvijas Republikas Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte pasniedza Kultūras ministrijas atzinības rakstu LMA  Dizaina nodaļas dibinātājam, profesoram Tālivaldim Gaumigam par mūža ieguldījumu Latvijas dizaina izglītības attīstībā un 80. gadu jubilejā!
Lasīt vairāk ...