Kreisā mala
Labā mala
Latvijas Mākslas akadēmijas studenti apglezno "Bombardier" lidmašīnas propellera lāpstiņu
Noslēgumam tuvojas radošais konkurss „Paint the Blade”, ko Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Latvijas nacionālo lidsabiedrību „airBaltic” un pasaulē trešo lielāko civilās aviobūves uzņēmumu „Bombardier” rīko mākslas un dizaina studentu vidū. Konkurss jaunajiem māksliniekiem sniedz unikālu iespēju apliecināt savu talantu, piedāvājot risinājumus „Bombardier” lidmašīnas Q400 NextGen propellera lāpstiņas apgleznošanai. Savas vīzijas par propellera lāpstiņas veidolu izstrādājuši 40 jaunie mākslinieki, kuru skices jau šobrīd aplūkojamas konkursa mājas lapā www.painttheblade.lv. Līdz 25. maijam portālā notiek atklāta balsošana, kurā ikviens mākslas, dizaina un aviobūves interesents aicināts balsot par iesniegtajiem darbiem un tādējādi piedalīties „Skatītāju simpātijas” ieguvēja noteikšanā. 
Radošā konkursa „Paint the Blade” („Apglezno propellera lāpstiņu”) rezultāti tiks paziņoti svinīgā ceremonijā š.g. jūnijā Latvijas Mākslas akadēmijā (datums un laiks tiks precizēts). Konceptuāli un vizuāli radošākā risinājuma autors balvā saņems 1000 eiro lielu naudas prēmiju, savukārt otrās vietas ieguvējs – lidojuma sertifikātu divām personām lidojumiem biznesa klasē no Rīgas uz jebkuru no „airBaltic” sešdesmit galamērķiem. Konkursam iesniegtos darbus vērtē kompetenta žūrija: pārstāvji no „Bombardier” un „airBaltic”, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogi – prorektors prof. Kristaps Zariņš, Dizaina nodaļas asoc. prof. Ingūna Elere un Glezniecības katedras vadītājs doc. Andris Vītoliņš.

Konkursa rīkotāji ir vienisprātis, ka darba uzdevums ir unikāls – šāda ranga aviotehnikas nonākšana mākslinieku rokās ir teju nebijis precedents ne tikai Latvijas, bet arī pasaules mērogā. Konkursantu darbos mākslinieciskajam vēstījumam bija jāatspoguļo „zaļākas” aviācijas ideja, kas ir viena no „Bombardier” darbības pamatvērtībām. Jaunie mākslinieki bija aicināti atainot praksē pierādīto tēzi, ka aviācija un ekoloģiska domāšana var harmoniski integrēties vienā veselumā un kalpot kā dzinulis arvien ambiciozākām inovācijām aviobūvē.

Lidsabiedrības „airBaltic” korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags stāsta, ka ideja par konkursa rīkošanu Latvijā radusies pēc sarunas ar „Bombardier” pārstāvjiem. „Konkursu tika plānots rīkot tikai Vācijā, tāpēc jo īpaši esam gandarīti, ka izdevās viņus pārliecināt rīkot to arī Latvijā.” Tikmēr Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs un konkursa žūrijas pārstāvis Andris Vītoliņš atzīst, ka „lāpstiņa kā simbols parādās daudzās heraldikās, izšuvēs, uz T-krekliem un tiek tirgots visā pasaulē. Pats simbols ir skaists – tas ir cilvēku radīts brīnums.”

Kanādas aviobūves uzņēmuma „Bombardier” radītais turbopropellers lidmašīnai Q400 NextGen ļauj būtiski mazināt komerciālās aviācijas ietekmi uz apkārtējo vidi. Pirmkārt, šis gaisa kuģis nodrošina zemāku degvielas patēriņu un mazāku CO2 emisiju. Otrkārt, propellera dizains un izcilais dzinēju tehnoloģiskais risinājums ievērojami samazina pacelšanās trokšņa ietekmi uz apkārtējo vidi. Aizsardzība no sadzīves trokšņa ir vides aizsardzības politikas neatņemama sastāvdaļa.

Vairāk par ilgtspējīgu aviāciju un „Bombardier” Q400 NextGen tehnoloģiskajiem risinājumiem var uzzināt:
http://q400nextgen.com/en/#/q400/environment/
http://csr.bombardier.com/en/products/aerospace 

www.painttheblade.lv
Komentāri
Jānis Gailītis [ 14:10 24.07.2013. Konkursa rezultāti ]
Cienijamie interesenti, liels paldies par Jūsu atsaucību. Žūrijas komisijas darbs, izvērtējot pieteikumus un izšķiroties par labāko darbu, nebija viegls, jo ikviens LMA studentu iesniegtais darbs bija radīts ar iztēli, mīlestību un oriģināls. Tomēr patreiz konkursa rezultāti ir paziņoti projektu iesniedzējiem personīgi. Kā arī patlaban notiek uzvarētāju darbu realizācija. Publiski konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 21.augustā LMA telpās. Lūdzu sekojiet līdzi informācijai.
asd [ 16:20 15.07.2013. asd [at] asd.lv ]
ka vienmer nekas nemainas
interesents [ 20:06 11.07.2013. ]
Jāni Gailīti, kur tad pazudi ar saviem jaunumiem un rezultātiem?
Jānis Gailītis [ 16:48 01.07.2013. janis.gailitis [at] lma.lv ]
Sveicināti visapkārt, diemžēl jāatzīst, ka iesniegto darbu vērtēšana tiešām ir iestrēgusi. Tomēr, ceru, ka rīt uzvarētāji saņems ziņu un informācija tiks publiskota www.painttheblade.lv mājas lapā kopā ar žūrijas skaidrojumiem. Ļoti atvainojos par kavēšanos!
interesents [ 17:26 19.06.2013. ]
Kāpēc LMA un norādītais info meils neatbild uz jautājumiem?
yolo [ 17:10 18.06.2013. ]
organizācija ar lielus MĪNUS zīmi vai vai vai
mh [ 16:12 11.06.2013. ]
pilnigi piekrītu, kādā jēgā viņi norādīja datumus, kuros būs rezultāti, ja to pēc tam arī neizdara.
asd [ 15:24 11.06.2013. asd [at] asd.lv ]
baigi labs konkurss. sasniedz darbus - nogrimst
cukura vīrs [ 00:01 11.06.2013. ]
??????
cukura vīrs [ 00:01 11.06.2013. ]
KUR IR REZULTĀTI
interesents [ 17:07 07.06.2013. ]
Kur rezultāti?