Kreisā mala
Labā mala
Latvijas Mākslas akadēmija piedalās "ARTVILNIUS`13"
No 2013. gada 26. jūnija līdz 30. jūnijam Lietuvā norisinās IV Starptautiskā laikmetīgās mākslas mese „ARTVILNIUS‘13”, kurā Latvijas Mākslas akadēmija piedalās pēc Viļņas Mākslas akadēmijas uzaicinājuma. LMA stendā ir aplūkojami piecu mākslinieku – rektora prof. Alekseja Naumova, prorektora prof. Kristapa Zariņa, Glezniecības katedras vadītāja doc. Andra Vītoliņa, jauno mākslinieču Magones Šarkovskas un Margrietas Dreiblates – darbi.
„ARTVILNIUS’13” aicina māksliniekus, galeristus, mākslas studentus un pedagogus apmeklēt mesi, ko jau ceturto reizi Viļņā rīko Lietuvas Mākslas galeriju asociācija. Mese ir lielākais laikmetīgās mākslas pasākums Lietuvā – iespēja visiem mākslas mīļotājiem un profesionāļiem ne tikai iegādāties mākslas darbus, bet arī turēt roku uz mākslas attīstības pulsa, iepazīt galeriju pārstāvētos māksliniekus un vērtēt vietējo galeriju un mākslinieku sniegumu starptautiskā kontekstā.

Šogad mesē piedalās 50 izstāžu telpas no vienpadsmit valstīm. To vidū ir 36 galerijas no Lietuvas un 14 no ārvalstīm – Dānijas, Itālijas, Lielbritānijas, Francijas, Polijas, Vācijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Portugāles un Latvijas. Līdzās meses pamatprogrammai „ARTVILNIUS’13” rīkotāji ir sarūpējuši vērtīgas satelītnorises, kuru vidū ir konference un diskusija „Art Law in Lithuania: Problems, Challenges, Solutions”, kā arī citi pasākumi, ko piedāvā galerijas.

Mesē sastopami būs arī jaunie mākslinieki. Katru dienu tiks demonstrēti Viļņas Mākslas akadēmijas Fotogrāfijas un mediju mākslas nodaļas studentu darbi, un divos seansos būs iespēja klātienē tikties ar jaunajiem māksliniekiem. Viļņas Mākslas akadēmijas studenti būs iesaistīti meses izglītības programmā, kurā piedalīsies arī Mākslas izglītības centrs, radošās darbnīcas rīkos Viļņas Ģedimina tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes studenti u.c.

Mese notiek LITEXPO izstāžu un kongresu centrā (Laisvės av. 5, Viļņa).

www.artvilnius.com/2013

Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvji „ARTVILNIUS’13” piesaistījuši Lietuvas mediju uzmanību:
- „The Lithuania Tribune” par Glezniecības katedras vadītāju doc. Andri Vītoliņu;
- „Delfi.lt” video sižetā par „ARTVILNIUS’13” redzam arī jauno mākslinieku Klāvu Lori gleznojot Mākslas akadēmijas stendā (~01:06 min).
Komentāri
diegs [ 11:25 29.06.2013. ]
Paldies par atbildi! Lai arī izteikti asā formā, jautājumi netika vērsti pret pašu šo pasākumu, kā arī neapšauba iespējamos guvumus un kvalitātes. Arī pasniedzēju dalība ir saprotama, jo prezentē LMA notiekošo.

Aicinājums ir publicēt izvērstākus un jēgu paskaidrojošākus informatīvos tekstus.
Andris Vītoliņš [ 12:23 28.06.2013. ]
ArtVilnius jau vairākus gadus piedalā Lietuvas mākslas akadēmija. Šogad pavasarī mēs saņēmām no mūsu kolēģiem atkārtotu uzaicinājumu piedalīties šai mākslas messē. Dalība messē ir viens no efektīvākiem veidiem ,kā pilnveidot un uzlabot mācibu un profesionālo kvalitāti.
Pirmkārt : izstādi iekārto un piedalā studenti : Klāvs Loris, Ansis Rozentāls, Margrieta Dreiblate un Magone Šarkovska. Tā ir praktiska pieredze reālā mākslas vidē.
Otrkārt : Mums ir notikušas vairākas profesionālas tikšanās ar kolēģiem par turpmāku sadarbību. Kā piemēram Latvijas Mākslas akadēmijas studenti tiks iekļauti Lietuviešu projektos. Piemēram:Šomēnes Envija Medne piedalās Polijas-Lietuvas-Latvijas koprojektā. Nākamgad dazi no studentiem piedalīsies plenēros kopā ar Lietuviešiem.
Treškārt: Nākotnē mēs vedīsim uz Lietuvu LMA izstādi.
Tapēc acinu būt atvērtiem progresīvām idejām un organizēt aktīvi jaunus projektus un pasākumus.
diegs [ 12:13 27.06.2013. ]
Kādas ieceres attiecībā pret šo dalību nākotnē? Kāds no tā labums Mākslas akadēmijai un studentiem? reprezentācija vai pasniedzēju darbu iespējamais noieta tirgus? Vai pēdējā rindkopā minētā prakse tiks ieviesta arī Latvijā? Vai šis ir efektīvākais veids kā Latvijas mākslas akadēmija izmanto finansiālos resursus studentu un mācību kvalitātes labā?