Kreisā mala
Labā mala
Izsludināta pieteikšanās KUNO izstādei „Art Future/Future Signs“ Rīgā
Izsludināta pieteikšanās Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mākslas augstskolu sadarbības tīkla KUNO izstādei „Art Future/Future Signs“, kas oktobrī norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijā. Pieteikšanās termiņš – 2015. gada 11. septembris. Izmaiņas: pieteikumus lūdzam sūtīt uz e-pastu kuno2015@lma.lv.
Pieteikumu sūtīt uz e-pastu kuno2015@lma.lv līdz 2015. gada 11. septembra plkst. 12 (GMT).

KUNO tīklā apvienojušās 17 augstskolas ar mērķi kļūt par mākslas universitāti bez sienām. KUNO mērķis ir iedrošināt studentus piedalīties diskusijā par mākslas lomu nākotnē un rast jaunas atbildes.

Šī būs jau otrā KUNO studentu izstāde un pirmā minibiennāle: „Art Future / Future Signs” (Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes) ir iecerēta kā izstāžu platforma, kurā studenti pārstāvētu 17 Ziemeļvalstu un Baltijas KUNO mākslas akadēmijas, piedāvātu idejas un savienotu savu redzējumu par nākotni un mākslas lomu nākotnē.

Tēma
Par projektu
Latvijas Mākslas akadēmija izsludinājusi studentu mākslas darbu konkursu, kurā tiks atlasīti izstādē „Art Future / Future Signs” eksponējamie darbi. Iecerēta grupas audiovizuāla izstāde, kas norisināsies Rīgā, Latvijā, no š.g. 16. oktobra līdz 1. novembrim.

Pieteikšanās
Piesakot dalību izstādei, uz e-pastu kuno2015@lma.lv jānosūta:
- pieteiktā darba īss apraksts,
- darba vizuāla reprezentācija (skices, fotogrāfijas, video un skaņas ieraksti, saite uz perofrmances video youtube.com vai vimeo.vom),
- darba tehnikas apraksts – darba izveides apraksts, izmantotie materiāli, nepieciešamais aprīkojums un vēlamā vieta izstādes telpā.

Izstāde norisināsies LMA aulā.
Vērtēšanas kritēriji
- Izstādes kuratoru komanda kā galveno vērtēšanas kritēriju izvirzījusi novatorismu un jaunā mākslinieka tālredzīgus (forward-thinking) tēmas risinājumus, kas ļauj ielūkoties redzējumā par nākotni un mākslas lomu nākotnē.
- Visos pieteikumos tiks vērtēta tēmas „Art Future / Future Signs” interpretācija, kā arī piemērotība grupas audiovizuālai izstādei.

Būtiska informācija pretendentiem – pieteikumu iesniedzējiem
Pretendents, iesniedzot pieteikumu, dod atļauju iesniegtos un izstādītos darbus izmantot KUNO un projekta „Art Futures/Future Signs“ publicitātei – drukāt vai reproducēt digitāli.  Pretendents saglabā konkursā iesniegto un akceptēto darbu autortiesības un tiesības darbus reproducēt. Pretendents ir atbildīgs par darbu transportēšau, ja nepieciešams, uz izstādi un no tās.

Kuratoru grupa un Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvji atlasīs studentus, kuri tiks ielūgti uz nedēļu ilgu pasākumu oktobrī – diskusiju / darbnīcu Latvijas Mākslas akadēmijā un izstādes iekārtošanu. Visi studenti, kuri piedalās izstādes iekārtošanā, saņems KUNO praktisko treniņu stipendiju 400 EUR /730 Īslandes kronas apmērā.


Kuratori
Arja Horneland, Bergenas Mākslas un dizaina akadēmija, Norvēģija
Esben Holk, Bergenas Mākslas un dizaina akadēmija, Norvēģija
Linda Teikmane, Latvijas Mākslas akadēmija, Latvija
Marija Griniuk, Jutlandes Mākslas akadēmija, Dānija
Ferdinand Evaldsson, Ūmeo Mākslas akadēmija, Zviedrija
Ona Juciute, Viļņas Mākslas akadēmija, Lietuva
Viktorija Peleckaite, Viļņas Mākslas akadēmija, Lietuva


Būtiskie datumi
Pieteikšanās noslēdzas 11. septembrī
Izstādei atlasīto mākslinieku izziņošana – 18. oktobrī
Radošā darbnīca – 7. līdz 15. oktobris
KUNO konference – 15. līdz 16. oktobris
Izstādes atklāšana – 16. oktobris (LMA aula)
Izstādes norise – no 16. oktobra līdz 1. novembrim
Performanču telpa – no 15. līdz 18. oktobrim (LMA 1. stāva zāle)
Izstādes demontāža – 2. līdz 4. novembris


Izstādes uzsaukums angļu valodā lejupielādējams:
Komentāri