Kreisā mala
Labā mala
Laikmetīgās mākslas izstāde "Studentu dienasgrāmatas"
No 2016. gada 12. marta līdz 15. maijam "Mākslas stacijā Dubulti" aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu izstāde "Studentu dienasgrāmatas". Atklāšana - 11. martā pulksten 18.00. Pulksten 18.30 - Sabīnes Moores performance "Waterflower". Izstādes kuratori: Inga Šteimane, Kaspars Zariņš.
Izstādes mākslinieki: Dārta Lote Bērziņa, Sabīne Vernere, Dāvis Ozols, Kristīne Kutepova, Marta Veinberga, Sabīne Moore, Alise Bēržvade, Sintija Gādiga, Daina Šteinerte, Talita Vālodze, Alvīne Bautra, Agate Lielpētere, Anna Pabērza, Laura Āboliņa, Envija Medne.

"Studentu dienasgrāmatas" ir izstāde, kurā piedalās jauni mākslinieki. Viņi vēl studē. Dienasgrāmatas formāts norāda, ka izstādi interesē ne tikai rezultāts, bet arī apstākļi un domas, kas saistīti ar darba tapšanu. "Studentu dienasgrāmatās" būs darbi un studijas, skices un koncepcijas, kas izkāps no institucionalizētu priekšstatu rāmjiem.

Par izstādes tematisko kopsaucēju uzskatāma vēlme komentēt jauno mākslinieku intuitīvo saikni ar mākslas vēsturi. Mūsdienās vēsture ir tuvu, taču visbūtiskāk tās tuvumu vai tālumu nosaka nevis hronoloģija, bet interpretācija. Mākslas vēsture ir vieta, kurā mākslinieks dzīvo paralēli savai laicīgajai dzīvei konkrētā ģeogrāfiskā un kultūras realitātē. Vēstures projekcijas spēj piešķirt iluzoru formas skaidrību un pabeigtību grūti notveramajai šodienai. Ne velti laikmetīgo mākslu lielā mērā raksturo tādi jēdzieni kā "apropriācija" un "intertekstualitāte", un tāds rafinēts vingrinājums kā metadiskursa jeb autora pozīcijas atmešana. Kā Latvijas jaunos māksliniekus ietekmē šīs un citas postmodernisma rafinētības? Vai profesionālā apmācība ved viņus pie svaigākām atziņām? Kā jūtas Latvijas jaunais mākslinieks starp laikmetīgās mākslas universālajām paradigmām un savu ģeogrāfisko sāpi - Latviju? Vai labi pamanāmais latviskās identitātes konstruēšanas aspekts daudzu jaunu Latvijas mākslinieku darbos, kas mūsdienas ļauj salīdzināt ar 19. un 20. gadsimta Latvijas mākslinieku centieniem, ir sekls šķitums vai dziļa īstenība? 

Latvijas laikmetīgajā mākslā stabilu vietu iekarojuši trīsdesmitgadnieki, četrdesmitgadnieki un dzīvie klasiķi, bet visjaunākā paaudze plašākai publikai nav zināma. Izstādes kuratori - Mākslas stacijas Dubulti vadītāja Inga Šteimane un Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības katedras pedagogs, gleznotājs Kaspars Zariņš ir sadarbojušies, lai kopīgi atlasītu interesantākos Latvijā studējošos jaunos māksliniekus inovatīvā izstādē “Studentu dienasgrāmatas”. Izstāde Mākslas stacijā Dubulti apskatāma no 12. marta līdz 15. maijam. Projekts notiek ar Jūrmalas pilsētas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

11. martā plkst. 18.00 laikmetīgās mākslas izstādes “Studentu dienasgrāmatas” atklāšana;
11. martā plkst. 18.30 Sabīnes Moores multimediāla performance “Waterflower”.
12. martā plkst. 14 Tikšanās ar jaunajiem māksliniekiem izstādē “Studentu dienasgrāmatas”.
19. martā plkst. 14 Tikšanās ar jaunajiem māksliniekiem izstādē “Studentu dienasgrāmatas”.

Individuālās ekskursijas iespējams pieteikt telefoniski tālr.: 29548719 vai pa e-pastu: dubulti.art.station@gmail.com vai steimane.inga@gmail.com.

Ieeja bez maksas.

Izstādes apmeklēšanas laiks: katru dienu no plkst. 7.15 līdz 18.45.
Komentāri