Kreisā mala
Labā mala
Mecenātes Ināras Teterevas stipendiātes “Pārgājiens” neeksistējošā telpā
10. jūnijā plkst. 18:00 RIXC galerijā tiks atklāta Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiātes Līgas Spundes personālizstāde “Pārgājiens”. Izstāde būs apskatāma līdz 22. jūnijam.
Māksliniece uzskata, ka pārgājiens nekad nav tikai ceļā veiktā distance, tas gandrīz vienmēr ietver arī piedzīvojumu vai vismaz pārdzīvojumu. Darbs veidots, domās atgriežoties notikuma vietā un laikā, lai vēlreiz dotos pārgājienā no labā uz slikto. Tādējādi notiek virzība cauri gadsimtiem, nonākot neeksistējošā, ainavai līdzīgā vietā un situācijā – pārgājienā -, kurā, kā stāsta psiholoģiskā literatūra, ir viegli iepazīt savu pārinieku. Pārgājiens ir multimediāla instalācija, kas veidota kā vienpersoniska interpretācija situācijai, kurā iesaistīti divi, un kalpo kā šīs interpretācijas makets.

Līga Spunde ir absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu (2010) un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas bakalaura programmu (2014), pašlaik studē maģistrantūrā. Papildinājusi zināšanas Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā Beļģijā (2015). Kopš 2006. gada aktīvi piedalījusies izstādēs un projektos Latvijā, Vācijā, Francijā un Beļģijā. Saņēmusi mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā (2014).

„Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” mērķis ir finansiāli atbalstīt spējīgus, centīgus Latvijas Mākslas akadēmijas studentus, piešķirot viņiem stipendijas. Katrā studiju gadā tiek piešķirtas divas stipendijas pilna laika bakalaura programmas studentiem un viena stipendija maģistrantūras programmas studentam. Katru stipendiju veido naudas piešķīrums līdz atbilstošās studiju programmas sekmīgai pabeigšanai, bet ne ilgāk kā trīs studiju gadus, studiju braucienu finansēšana stipendijas saņemšanas periodā un grants studenta darbu izstādei un publikācijai, pabeidzot studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Līdz šim stipendiju saņēmušas trīspadsmit LMA studentes.

Izstāde no 10. jūnija līdz 22. jūnijam apskatāma RIXC galerijā
11. novembra krastmalā 35 (LMS ēka, ieeja no Minsterejas ielas)
Darba laiks: Pirmdien – brīvs; no otrdienas līdz piektdienai 14.00 – 19.00; sestdien, svētdien 12.00 – 18.00.
Ieeja bez maksas.
Izstādi iespējams apskatīt gidu pavadībā. Īpaši tiek aicināti skolēni un studentu grupas. Pieteikšanās, rakstot e-pastu uz rixc@rixc.org.
Intervija ar mākslinieci: https://www.youtube.com/watch?v=ABRFFdqBVf4
Komentāri