Kreisā mala
Labā mala
LMA rektors Aleksejs Naumovs un prorektors Kristaps Zariņš viesojās Pekinā
No 20. līdz 23. novembrim gleznotāji, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs un prorektors Kristaps Zariņš, viesojās Pekinā, Ķīnā, kur prestižajā Dashanzi 798 Art District piedalījās LMA studentu un pasniedzēju izstādes "Latvian art and photos" atklāšanā.
23. novembrī, atzīmējot Latvijas – Ķīnas diplomātisko attiecību nodibināšanas 25. gadadienu, prestižajā Pekinas mākslas galeriju rajonā 798 vēstniecība atklāja Latvijas glezniecības un foto izstādi. Mākslas darbu vidū ir Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Alekseja Naumova, prorektora Kristapa Zariņa, pasniedzēju Ivara Heinrihsona, Andra Vītoliņa, kā arī studentu Krišjāņa Mežuļa, Dāvja Ozola, Annas Pommeres, Anša Rozentāla, Talitas Vālodzes, Alvīnes Bautras, Dārtas Lotes Bērziņas, Martas Veinbergas, Alises Bēržvades, Elīnas Vītolas gleznas. Izstādes atklāšanas pasākumā Naumovs akcentēja 25 gadu diplomātisko attiecību gadadienas sniegtās iespējas veicināt sadarbību mākslas jomā un labās perspektīvas mākslas augstskolu pasniedzēju, absolventu un studentu apmaiņā, izsakot īpašu pateicību Latvijas vēstniekam Ķīnā Mārim Selgam par silto uzņemšanu un Latvijas kultūras popularizēšanu Pekinā. Patīkams pārsteigums latviešu delegācijai bija iespēja apmeklētāju vidū redzēt arī daudzus ķīniešu studentus, kas studē latviešu valodu.

Lielu interesi klātesošo viesu vidū radīja Alekseja Naumova un Kristapa Zariņa lielformāta gleznas ar Debesu Templi projekta "World Cities. Live Painting” ietvaros, kuras bija uzgleznotas turpat uz vietas. Torņa formas Debesu templis tika celts 15. gadsimtā kā privāts lūgšanu templis Ķīnas imperatoram, kur lūgties par labu ražu un piedošanu par savas tautas grēkiem.

Izstādes norisi atspoguļoja žurnālisti no starptautiskā laikrakstā "China Daily". Sižets par izstādi šeit.
Komentāri