Kreisā mala
Labā mala
Aicinājums apmeklēt Letonikas VII kongresa sekciju "Gaisma ēnu galerijā: Latvijas mākslas vēstures zaudējumi un atradumi topošos pētījumos"
Letonikas VII kongresa sekcija "Gaisma ēnu galerijā: Latvijas mākslas vēstures zaudējumi un atradumi topošos pētījumos", notiks 2017. gada 27. oktobrī Latvijas Mākslas akadēmijas 10. auditorijā, Kalpaka bulvārī 13 (sākums – plkst. 11.00)

Mākslas vēsturnieki – ne tikai tālas, bet arī tuvas pagātnes pētnieki – lielu daļu profesionālās darbības pavada, iepazīstot un līdzveidojot savdabīgu ēnu galeriju, kurā viņi redz un palīdz citiem iztēlē ieraudzīt zudušas vērtības, kas atklājas tiešās un pastarpinātās liecībās – attēlos, aprakstos, nostāstos. Laiku pa laikam tomēr izrādās, ka sēras par kāda mākslas darba vai manuskripta bojāeju ir bijušas priekšlaicīgas. 

Domājot par to, kā ēnu galerija top, izgaismojas un kopējā mākslas ainā mijiedarbojas ar oriģinālu realitāti, valsts pētījumu programmas "Letonika" LMA Mākslas vēstures institūta grupa aicināja mākslas un arhitektūras pētniekus dalīties ar saviem atklājumiem un atziņām. Referātu autori būs Ilona Audere (Mencendorfa nams), Aija Brasliņa (Latvijas Nacionālais mākslas muzejs), Kristiāna Ābele, Karīna Horsta, Eduards Kļaviņš un Daina Lāce (visi – LMA Mākslas vēstures institūts), Edīte Parute (LMA Dizaina nodaļa), Zane Prēdele (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija), Baiba Vanaga (Latvijas Nacionālais arhīvs) un Edvarda Šmite.