Kreisā mala
Labā mala
Vācijā Gīterslo apriņķī (Kreis Gütersloh) atklāta LMA studentu un profesora Alekseja Naumova darbu izstāde „Kunstakademie Lettland”
Latvijas valsts 100 gadu jubilejai par godu Gīterslo Mākslas biedrībā no 4. marta līdz 7. aprīlim apākstāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un profesora Alekseja Naumova darbu izstāde „Kunstakademie Lettland”. Izstādes atklāšanā piedalījās Latvijas Republikas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa. 

Latviju un Vāciju vieno gadu simtiem ilgi kultūras, ekonomikas un sabiedriskie sakari. Kopš 1996. gada Giterslo apriņķī (Kreis Gütersloh), kuram ar Valmieras reģionu pastāv 25 gadus ilga sadraudzība, tiek atvēlēta vieta Latvijas mākslai.

Latvijas Mākslas akadēmijā valsts simtgades laikā tiek veidots jaunās mākslas nākotnes redzējums – īstenojot plašu mākslas, dizaina, izglītības un pētniecības projektu klāstu, jaunie mākslinieki, dizaineri un pētnieki rada risinājumus nākotnes izaicinājumiem. Izstāde apliecina jaunās Latvijas mākslinieku paaudzes interesi par laikmetīgo mākslā. Izstādes ekspozīciju raksturo jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumi un interpretācijas. Studentu darbi rosina iepazīt laikmetīgo glezniecību tās dažādībā – no cilvēka, ainavas un urbānās vides meistarīga atainojuma līdz abstraktam krāsas ekspresijas un faktūras pielietojumam. Autobiogrāfiski iezīmējas asemblāžas un grafikas. Videoieraksti un tekstilmākslas trīsdimensionālas instalācijas pilnveido izstādes plašos mākslinieciskos izteiksmes veidus. Vienlaikus studenti – bieži vien nedaudz satīriski piemiedzot ar aci – izzina un attēlo mākslas neizsmeļamās robežas. Izstādē iekļautie studentu darbi it kā balansē uz netveramas robežas, risina mūžīgus un vienlaikus trauslus jatuājumus par eksistenci un dzīvi.

Jau kopš dibināšanas (1919) Latvijas Mākslas akadēmija sekmīgi piedalījusies neskaitāmās mākslas aktivitātēs vietējā un ārvalstu mērogā. Šobrīd LMA piedāvā studijas 15 virzienos un sadarbojas ar 120 mākslas akadēmijām 28 valstīs. LMA radoša bijusi vienmēr - gan kā vienots organisms, gan katras tai piederīgās personības izpausmē. 

Izstādē piedalās: Sandra Strēle, Elīna Apeltiņa, Anna Pommere, Ansis Rozentāls, Reinis Bērziņš, Laura Veļa, Kristīne Kutepova, Ella Mežule, Margarita Ģermane, Maija Arvena Ozoliņa, Zane Innuse, Elīna Brasliņa, Elīza Muzikante, Annija Vītoliņa, Maija Kupča un Tatjana Nežberte.

Izstādes laiki: Ceturtdien un piektdien plkst. 15-19, sestdien un svētdien, plkst. 12-19.
Vairāk: www.kunstverein-gt.de
Adrese:
Kunstverein Kreis Gütersloh e.V. Veerhoffhaus
Am Alten Kirchplatz 2. Gütersloh

Komentāri