Kreisā mala
Labā mala
LMA notiks SEB stipendija glezniecībā studentu darbu izstāde "Mākslas autonomija"
No 2018. gada 22. marta līdz 19. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā būs skatāma konkursa "SEB stipendija glezniecībā" izstāde "Mākslas autonomija", kurā aplūkojami stipendiju konkursam iesniegtie mākslas darbi. Ikviens interesents tiek gaidīts izstādes atklāšanā, kas notiks 21. martā plkst. 18.00 LMA aulā.

Konkursa izstādes tēma "Mākslas autonomija" izvēlēta, lai mudinātu studentus vienas tēmas ietvaros risināt dažādus tās skatpunktus, tādējādi iedarbinot mākslas kā domāšanas medija spēcīgo lomu un risinot sarunu ar savu skatītāju.
 
"Jau tradicionāli “SEB stipendija glezniecībā” konkursa uzdevums ir noteiktas tēmas interpretācija glezniecības medijā, šoreiz tas ir jautājums par mākslas autonomiju. Vai māksla ir autonoma pati par sevi, liekot tās radītājam kļūt vien par kādas augstākas radošuma gribas izpildītājinstrumentu, vai arī mākslas autonomijas ideja kļūst absurda, ņemot vērā vienmēr pastāvošās mijiedarbības likumu? Mūžīgais attiecību trīsstūris - mākslas darbs, mākslinieks un skatītājs - uzdot jautājumus par to mijiedarbību un savstarpējo hierarhiju, apstiprina vai apgāž pieņēmumu, ka māksla ir dzīvotspējīga jebkurā kontekstā” uzsver LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja un izstādes kuratore Elīna Ģibiete.
 
Konkursa darbus vērtēs žūrija, savukārt izstādes apmeklētāji līdz iestādes noslēguma dienai ir aicināti balsot par savu simpātiju. Izstādei noslēdzoties, 19. aprīlī plkst. 18.00 tiks apbalvots SEB stipendijas glezniecībā laureāts un skatītāju simpātijas balvas ieguvējs.

Mākslas akadēmijā „SEB stipendija glezniecībā" pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, un par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā - Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā - Madara Neikena, 2015. gadā - Zīle Ziemele, 2016. gadā - Sandra Strēle un 2017. gadā – Kristaps Priede.
 
Izstādi organizē:
LMA Ārlietu un izstāžu daļa
Kuratore: Elīna Ģibiete
Koordinatore: Inese Bauģe

Izstādes darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
Ceturtdien: 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Pirmdien, svētdien: slēgts

Ieeja bez maksas.

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Komentāri