Kreisā mala
Labā mala
LMA Mākslas zinātnes nodaļas profesori piedalījās konferencē “Nacionālais romantisms un simbolisms Baltijas valstu mākslā” Orsē muzejā, Parīzē
LMA Mākslas zinātnes nodaļas profesori, dr. habil. art. Eduards Kļaviņš un dr. art. Silvija Grosa, 3. maijā piedalījās starptautiskā konferencē “Nacionālais romantisms un simbolisms Baltijas valstu mākslā”, kas bija organizēta Orsē muzejā izstādes “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs” pasākumu ietvaros. 
Konferenci atklāja Latvijas sadaļas projektu vadītāja un mākslas zinātņu doktore Ginta Gerharde – Upeniece, Orsē muzeja vadītāja Loransa Dekāra (Laurence des Cars) un izstādes kurators Rodolfs Rapeti (Rodolphe Rapetti). Konferencē piedalījās labākie 19. un 20. gadsimta mijas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas, arhitektūras un literatūras pētnieki. Eduards Kļaviņš stāstīja par latviešu simbolismu Eiropas mākslas kontekstā, bet Silvija Grosa dalījās atziņās par jūgendstilu un Rīgu, akcentējot arhitektoniskajās detaļās un interjeros sastopamos simbolus un mitoloģiskos tēlus.
Izstādi “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs” atklāja 9. maijā Orsē muzejā, kas ir viens no pasaules prestižākajiem muzejiem. Franču kurators R. Rapeti izvēlējās Eiropas skatītājus un starptautisko sabiedrību iepazīstināt ar latviešu, igauņu un lietuviešu 19. un 20. gadsimta mijas mākslu. Latviju pārstāv izcilākā Vilhelma Purvīša, Jaņa Rozentāla, Rūdolfa Pērles, Teodora Zaļkalna, Johana Valtera un Gustava Šķiltera māksla. Izstāde Orsē muzejā skatāma līdz 15. jūlijam.