Kreisā mala
Labā mala
Raiņa muzejā "Tadenava" būs skatāma LMA Grafikas katedras studentu un pasniedzēju ilustrāciju izstāde
No 19. maija līdz 31. augustam Raiņa muzejā "Tadenava" būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas apakšnozares pasniedzēju un studentu izstāde “JAUNVĀRDI”. Rainis savā radošajā daiļradē ir darinājis jaunus vārdus, pārveidojot jau esošos un arī "atdzīvinot" senus un aizmirstus vārdus. Ar Raini latviešu dzejas valodā un arī plašākā valodas lietojumā ir ienākuši tādi vārdi kā mīla, vizma, dima, veldze, tāle, brīve, brīns u.c. Raugoties no mūsdienu pasaules viedokļa, kur jauni vārdi biežāk top, lai apzīmētu vai latviskotu tehnikas jaunieviesumus, nevis emocijas vai filosofiski traktējumus, Raiņa radītie vārdi ir ar citu - spēcīgāku - emocionālo ietilpību.

Arī Latvijas Mākslas akadēmija ir vieta, kur rodas "jauni vārdi." Tikai ne sarunvalodā, bet Latvijas vizuālās mākslas un ilustrācijas vidē. Tādi paši "jaunvārdi" tikai citā nozīmē un kontekstā kā Raiņa radītie - jaunie Latvijas mākslinieki. Izstādē "Jaunvārdi" ir savienojušās šīs abas simboliskās jaunvārdu nozīmes. 25 ilustrāciju sērijā aplūkojamas Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu un pasniedzēju ilustrācijas, kurās attēlots viens, paša mākslinieka izvēlēts, Raiņa radīts jaunvārds. Tā ir simboliska, jēdzieniska savienošanās ar Raiņa jaunradītāja garu, paverot plašāku skatu uz viena vārda simbolisko jēgu un radot savdabīgu vizuālu Raiņa jaunvārdu vārdnīcu.
Ilustrācijas radītas dažādās, autoru izvēlētās grafikas -sietspiede, sausā adata u.c., zīmējuma un gleznojuma tehnikās.
 
Izstādē piedalās
 
Ieva Baumgarte, Aina Bikše, Rūta Briede, Ivita Brūdere, Linda Jākobsone-Viškere, Eila Kalve, Maija Kikuste, Renāte Kloviņa, Agate Lielpētere, Rebeka Lukošus, Kristīne Martinova, Līva Ozola, Normunds Ozols, Juris Petraškevičs, Andrejs Sidoss, Sanita Skvarnaviča, Vivianna Maria Staņislavska, Artjoms Tarasovs, Didzis Upens, Baiba Vanaga, Patrīcija Māra Vilsone, Gvido Vizulis, Kristiāna Zihmane, Anna Zvaigzne
 
Rīko: Latvijas Mākslas akadēmija un Raiņa muzejs "Tadenava"
Izstādes kuratori:  Rūta Briede, Patrīcija Vilsone
Izstādes koordinātors: Aleksejs Koškins