Kreisā mala
Labā mala
Valsts policija sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju ir izveidojusi jaunu policijas trafarējuma vizuālo identitāti.
Moderns, krāsains un daudz funkcionālāks nekā iepriekš! Jauno dizainu izstrādājuši LMA studenti, veidojot tādu policijas vizuālo identitāti, kādu viņi to grib redzēt, proti, mūsdienīgu, ar spilgtu eleganci, ietvertu pagātni un iekodētu latvisko identitāti. Nākamajā sitmtagē Latvijas policijas operatīvais transports izskatīsies šādi un būs redzamāks un pamanāmāks ikdienā uz ceļa. 


Latvijas mākslas akadēmijas studenti gandrīz gadu strādāja pie Valsts policijas uzdevuma – izstrādāt jaunu vizuālo identitāti policijas operatīvajam transportam. Izstrādāt tādu trafarējumu, kas būtu moderns un mūsdienīgs – redzamībai un funkcionalitātei atbilstošs, bet tajā pašā laikā arī latvisko identitāti saglabājošs. Viens no galvenajiem akcentiem bija redzamība mūsu klimatiskajos apstākļos, lai policijas operatīvais transports būtu pamanāms iespējami ātrāk gan diennakts gaišajā laikā, gan tad, kad nav ieslēgtas bākugunis.
 
Pagātnes spēks nākotnē! – tā abas darba autores, Megija Jurevica un Sallija Štāle, LMA Funkcionālā dizaina nodaļas studentes, nosaukuši šo vizuālo identitāti. Autores iedvesmojušās no mūsu likteņupes Daugavas plūduma: “Mums ir spēcīgas saknes, ko pierāda daudzi pagātnes notikumi. Tie ne tikai nes mūsu vārdu pasaulē, bet arī ceļ tautas pašapziņu, vairojot ticību saviem spēkiem. Paturot to prātā, mēs būsim vienoti, nesalaužami un turpināsim virzīt sevi uz priekšu. Veidojot jauno dizainu, attēlojām likteņupes Daugavas straumes ritmus. Kustība un dinamika, kas izriet no upes steigas, simbolizē virzību uz priekšu nākotnē.”
 
Viņu izstrādātajā dizainā pagātne, kas asociējas ar pelēko krāsu (tagadējais VP trafarējums), saglabājas mašīnas dizainā, kā viens no krāsu elementiem, kas mijas ar dzelteno un zilo krāsu, veidojot stilizētu Laimas slotiņas elementu – spēcīgu latviskās identitātes ģenētisko kodu.  
 
“Mums bija ļoti svarīgi, ka pie jaunā trafarējuma izveides strādāja tieši jauni cilvēki. Mākslas akadēmijas studenti, radot jaunu trafarējumu, rada nākotnes policiju. Tādu, kādu viņi to vēlas redzēt savā dzīvē. Tas ir ļoti simboliski,” uzsver Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, “tas arī ļoti sasaucas ar to pārmaiņu procesu, ko esam sākuši policijas iekšienē. Arī mēs maināmies, varbūt lēnāk, nekā gribētos, bet pārmaiņas ir un tās ir pamatīgas un vērstas uz attīstību.”

Iepriekšējais VP  trafarējums – pelēki, atturīgi elegantais – veidots 1991. gadā, tā autors ir toreizējais Latvijas Mākslas akadēmijas as. prof Gunārs Glūdiņš. Toreiz Valsts policijai bija svarīgi veidot savu vizuālo identitāti radikāli atšķirīgu no iepriekšējā padomju milicijas laika spilgti dzelteni zilā. Eleganti atturīgi pelēkais ar ģerboni bija tā laikam ļoti atbilstošs risinājums. 
 
Pagājuši 27 gadi. Attīstība notikusi visās jomās, gan Latvijā, gan citviet Eiropā un pasaulē. Aizvien būtiskāku nozīmi policijas darbā ieņēmusi tās vizuālā identitāte – praktiski visur pasaulē policijas autotransports kļuvis daudz krāsaināks, spilgtāks un uzreiz pamanāms. Operatīvajam transportam jābūt redzamam gan gaišā dienā, gan arī tumsā. Tas ir drošības jautājums. 
 
Jaunajā trafarējumā izmantoti Ziemeļeiropas līmeņa augstākās kvalitātes gaismu atstarojošie materiāli, kuri ir arī visos mūsdienīgajos operatīvo transportlīdzekļu tarfarējumos, nodrošinot labāku redzamību, ilgnoturību un izturību arī mūsu klimatiskajā zonā, kur gada griezumā ir krasas temperatūras svārstības. Jaunie materiāli ir dārgāki par šobrīd izmantotajiem, bet to īpašības, kvalitāte un ilgmūžība šos izdevumus pilnībā attaisno. 
 
Jauno trafarējumu operatīvajam transportam VP plāno ieviest pakāpeniski, un sākotnēji vienlaikus pastāvēs līdz šim ierastais un jaunais. Vispirms vizuālās identitātes maiņu piedzīvos operatīvais transports, kas saistīts ar ceļu satiksmes kontroli un patrulēšanas funkciju izpildi, bet pakāpeniski trīs gadu laikā tas tiks nomainīts visam transportam.