Kreisā mala
Labā mala
Brigitas Zelčas Villendorfas Venera 21. gs pirmsjāņu laikā pametusi Rīgas pilsētvidi
Kopš 2010. gada pie Latvijas Mākslas akadēmijas ieejas atradās mākslinieces Brigitas Zelčas-Aispures darbs “Villendorfas Venēra 21.gs.”, kurš priecēja gan rīdziniekus, gan pilsētas viesus, kļūdama par iecienīti tūristu apskates objektu. Pirmsjāņu nedēļā skulptūra ir pametusi savu atrašanās vietu, lai tuvākā gada laikā pārtaptu par spožu mākslas objektu, kas risināts noturīgos materiālos.

“Villendorfas Venēra ir mans bakalaura darbs, kurš – kā jau studiju darbs – tika risināts un veidots no pagaidu materiāliem: putuplasta un plastikāta. Esmu ļoti pateicīga visiem, kam šis mākslas objekts sagādāja domātprieku, bet – kā jau katram no pagaidu materiāliem tapušajam darbiem, arī Venērai pienāk brīdis, kad ir jāpārtop noturīgā materiālā – nērūsējoša tēraudā, lai nezaudētu sākotnējo estētisko risinājumu. Tāpēc šobrīd Venēra pamet Rīgas centru, lai atjaunota atgrieztos tuvāko gadu laikā,” stāsta darba autore Brigita Zelča-Aispure.
 
Bakalaura darbs “Villendorfas Venera 21. gs.” B. Zelčas-Aispures radošajā attīstībā iezīmēja ko līdzīgu pārejas punktam – estētiski pašvērtīga skulptūra funkcionēja kā neordinārs vides objekts. Rīgas 21. gadsimta Venera kičīgajā disko bumbas ietērpā saņēma nomināciju “Dienas” gada balvai kultūrā (2010).  Vairāki mākslinieces B.Zelčas-Aispures mākslas darbi tapuši Borisa un Ināras Tetervu fonda programmas “Māksla publiskā telpā” ietvaros – Klusā daba Botāniskajā dārzā un Mala Viesturdārzā.
 
"Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades pasākumu ietvaros, LMA plāno piesaistīt finanšu līdzekļus, lai atjaunotu un atgrieztu LMA fasādes priekšā “Villendorfas Venera 21. gs.” darbu, lai tas turpinātu priecēt rīdziniekus un ārzemju viesus." LMA rektors Kristaps Zariņš.