Kreisā mala
Labā mala
No 2.- 6. jūlijam, Herningā, Dānijā, norit radošā darbnīca "BaltSe@nioR Innovation Camp 2018"
Jau no pirmdienas studenti un uzņēmumu pārstāvji no Zviedrijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Dānijas aktīvi un entuziastiski strādā trīs jauktās komandās. Katra no tām diskusiju, eksperimentu un praktiskā darba rezultātā nonākusi līdz savam konceptam, un šobrīd notiek prototipēšana VIA University College darbnīcās un sagatavošanās darbi piektdienas noslēguma prezentācijām, kurās neatkarīga žūrija izvērtēs paveikto un izziņos labāko risinājumu.
Notikušas arī vairākas interesantas lekcijas, kas ļāvušas darbnīcas dalībniekiem izprast viņu mērķauditoriju, seniorus, kā arī vairāk uzzināt par dažādām dizaina domāšanas metodēm, ilgtspējīgas un aprites ekonomikas biznesa modeļiem un citām tēmām.
Trešdien aizvadītas pirmās publiskās prezentācijas, kuru noslēgumā darba grupas atklāja, kādus mēbeļu un interjera risinājumus senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai izvēlējušās turpmākai attīstīšanai. A komanda, kurā Latviju pārstāv LMA Dizaina nodaļas maģistrantūras studentes Aiga Beinaroviča un Laura Saukāne, strādā pie interaktīvas spēles, kas lietotāju mudina nezaudēt dzīvesprieku un kustēties. B komanda, kurā aktīvi darbojas Nora Gavare, piedāvā urbānās dārzniecības sistēmu Plant(age), kas fiziskās aktivitātes sasaista ar iespēju socializēties un paust rūpes. Savukārt C komanda, kurā strādā studente Līva Drīliņa, izstrādā multifukcionālu, pielāgojamu krēslu, kas sola padarīt vecāka gadagājuma cilvēku ikdienu krietni ērtāku un patīkamāku. Šo komandu konsultē LMA Funkcionālā dizaina apakšnozares vadītāja, docente Maija Rozenfelde.
Radošās darbnīcas notiek projekta: Nr. R030 BaltSe@nioR ietvaros.
Plašāka informācija par projektu: šeit