Kreisā mala
Labā mala
Ar augstu novērtējumu trīs mecenātes Ināras Teterevas stipendiātes noslēdz studijas LMA
„Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” mērķis ir finansiāli atbalstīt talantīgus Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pilna laika studentus. Šogad LMA absolvē trīs stipendiātes - divas maģistra un viena bakalaura programmas studentes: Marta Veinberga, Una Mikuda un Dārta Lote Bērziņa.  
„Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” laureāte, Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares maģistrantūras programmas studente Marta Veinberga savu maģistra diplomdarbu "Youkali" aizstāvēja akadēmijas telpās, saņemot komisijas augstāko novērtējumu. "Youkali" ir konceptuāls darbs par cilvēka vēlmēm un ilgām, kas ir kā trauks ar caurumu. Gleznas materiāls - veikalu akciju uzlīmes - uzsver mūsu vēlmju pārejošo darbu, bet šķietamais sapņu kuģis (ar tam pārsieto dāvanu lenti) īstenībā ir tikai butaforija. Kapsula ir kuģa "garīgais dubultnieks": tajā ievietots atsauču un jēdzienu tīkls, kas bijis svarīgs gleznas tapšanā. To pakratot, šis tīkls skatītājam atklājas katrreiz citādi, un kalpo kā daudzveidīgi darba interpretācijas pavedieni.
LMA Metāla dizaina apakšnozares maģistra programmas studentes Unas Mikudas diplomdarbs “Inside out” ir laikmetīga rotu kolekcija, kura risināta divos virzienos – tajā atspoguļota idejiskā iecere un realizēts eksperimentāls tehnoloģiskais risinājums. Kolekcija veidota kā autores personīgā dienasgrāmata, kurā katra rota ir kā viena dienasgrāmatas lappuse un katrā rotā atspoguļoja konkrēta emocija, sajūta, noskaņa. Kolekcijā mijiedarbojas materiāls un saturs.
LMA Glezniecības apakšnozares bakalaura programmas absolvente Dārta Lote Bērziņa savu diplomdarbu "STAY AWAY COME CLOSER" aizstāvēja Kuldīgas Mākslinieku rezidences mākslas galerijā. Diplomdarbs veidots no septiņām gleznām un viena objekta, kurš vēstī par esības fatālo dabu. Izstādes scenogrāfiskais ietvars liek skatītājam izjust un stāties pretī savām bailēm un pašam sev, redzot dzīves skaistumu un neglītumu. Visa pamatā ir doma, ka digitālais laikmets, kurā viss ir iegūstams sekundes laikā, līdz ar nepareizas vērtību sistēmas izveidošanos, kā rezultātā egocentriskums piedzīvo savu zelta laikmetu, ir atnesis savas sekas – “nobrāztu” emociju gammu un nejūtīgumu uz apkārt notiekošo dzīves ritējumu.
Martas Veinbergas un Unas Mikudas un Dārtas Lotes Bērziņas diplomdarbi tapuši, pateicoties "Borisa un Ināras Teterevu fonda" sniegtajam atbalstam, un rudenī autoru darbi būs aplūkojami plašākai publikai izstādēs Rīgā.
„Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” mērķis ir finansiāli atbalstīt spējīgus, centīgus Latvijas Mākslas akadēmijas studentus, piešķirot viņiem stipendijas. Katrā studiju gadā tiek piešķirtas divas stipendijas pilna laika bakalaura programmas studentiem un viena stipendija maģistrantūras programmas studentam. Līdz šim stipendiju saņēmušas divdesmit LMA studenti. Plašāk par stipendiju lasiet šeit.

1. Foto, Marta Veinberga; 2. Foto: Una Mikuda; 3. Foto: Dārta Lote Bērziņa, kopā ar LMA rektoru prof. Kristapu Zariņu.