Kreisā mala
Labā mala
LMA aicina studentus piedalīties konkursā par iespēju dalībai jauno mākslinieku izstādē galerijā “Crous de Paris” Parīzē starptautiskā projekta “Emerging Lines” ietvaros


Latvijas Mākslas akadēmija kopā ar Vroclavas Mākslas un Dizaina akadēmiju, Parīzes studentu tīklu "Crous de Paris" un Berlīnes studentu tīklu "The studenten WERK BERLIN" organizē sadarbības projektu mākslā "Emerging Lines". Ar šo projektu, kurš notiks laika posmā no 2019. - 2020. gadam paredz četras dažādas izstādes, sadarbības valstis vēlas popularizēt jaunos māksliniekus, tā veicinot mākslinieku atpazīstamību un karjeru Eiropā. Divu gadu laikā Parīzē, Berlīnē, Vroclavā un Rīgā notiks izstādes, kurās piedalīsies līdz 36 māksliniekiem no visām dalības valstīm.

Pašāka informācija par projektu.
Izstāde Parīzē
Pirmā projekta izstāde notiks galerijā “Crous de Paris” Parīzē 2019. gada janvārī, kurā piedalīsies 8 mākslinieki no 4. sadarbības valstīm. Izstāde iecerēta kā starpdisciplināra grupas izstāde, kuras mērķis ir veidot starpdisciplināru un tematisku dialogu un atainot katras valsts sniegumu jaunradē. Māksliniekus Parīzes ekspozīcijai izvēlas katras valsts kurators, sadarbībā ar galerijas kuratoru, kurš veidos vienotu ekspozīcijas stāstu. Izstādei var piedāvāt vienu darbu, darbu sēriju vai grupu, kas ietver autora būtisku vēstījumu un ataino kādas izvēlētas tēmas aktualitāti.

Pretendenti
Sekmīgi Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un 2017. un 2018. gadu absolventi.

Pieteikšanās
Līdz š. g. 16. septembrim uz e-pastu welcome@lma.lv jānosūta:
1. pieteikuma anketa divos eksemplāros (Word un PDF);
2. CV angļu valodā;
3. radošās darbības izklāsts latviešu un angļu valodā;
4. darbu portfolio kopā ar nelieliem darbu un/vai darba grupu vēstījumu aprakstiem angļu valodā vienotā PDF failā, video un/vai skaņas ieraksti, saite uz performances video youtube.com vai vimeo.com. Svarīgi – darbiem ir jābūt pieejamiem eksponēšanai, sākot no 2018. gada decembra, un jābūt pilnībā ekipētiem.

Projekta kalendārs
01/2019  izstāde galerijā „Crous de Paris” Parīzē
04/2019  izstāde mākslas telpā „KUNSTRAUM Potsdamer Straße” Berlīnē Berlin Gallery Weekend ietvaros
11/2019  izstāde Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmijas galerijā
01/2020  izstāde un kataloga atklāšana Latvijas Mākslas akadēmijas aulā

Projekta Latvijas puses darba grupa
Kuratore: Elīna Ģibiete / elina.gibiete@lma.lv
Koordinatore: Agnese Bloka / agnese.bloka@lma.lv

Telpas galerijā “Crous de Paris”, Parīzē